Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tenyésztők és hozzáértők!...

Tenyésztők és hozzáértők! Kell-e adózni az eladott kutyák után?

Figyelt kérdés

Kerestem hasonló kérdéseket itt, de igazából nem kaptam egyértelmű választ. Kérdésem arra vonatkozik, aki úgy akarna tenyészteni, hogy abban semmi kifogás ne legyen, hosszú-hosszú ideig "építgetné" a tenyészetet, a minőséget, mindent szabály szerint tenne.

Azt olvasom itt, hogy kellene adózni, de hát ajándéknak írják be, és nincs külön szabály, így meg lehet úszni.

Hogy vannak ezzel az adózási kérdéssel az aranykoszorús mestertenyésztők pl.?

Valahol azt is láttam, hogy adózásra vonatkozó papírral is kell majd igazolni ezt az "egy udvaron több mint 2 kutya nem lehet" rendszernél azt, hogy tenyésztés miatt vannak többen.

Hogy is van ez?

Nem az ügyeskedés érdekel, hanem a szabályosság.

Köszönöm!


2011. ápr. 18. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

szia

Csak azt tudom, hogy nálam, hogyan működik. Én a kennelnevemet simán bejegyeztettem a cégbíróságon mint állattenyésztő céget és igen adózom a kicsik után de mivel a kiadásaimat is rögzíti a könyvelő ezért bár elvileg adózom de olyan alacsony a bevétel, hogy gyakorlatilag nem fizetek semmit. A MEOE nál kell mindenről számla! és az állatorvosnál is... sőt a tankolásnál is mikor kiállításra megyünk...pillanatok alatt olyan brutál kiadások jönnek ki, hogy egy centet se kell belőle adózni...

2011. ápr. 18. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 kisnita ***** válasza:
45%
Nekem egy tenyésztő egyszer azt mondta nem kell adózni mert a "rendes" tenyésztőknek fizetni kell a MEOE-nak tagdíjat és ez olyan mintha adóznának, ezzel "kiváltják" az adózást. Nem tudom mi igaz belőle vagy mi nem, mert ez az ember azóta már nem tenyésztő, egy darabig volt utána "szaporító", de már azzal sem foglalkozik, nem fedezteti a szukáit.
2011. ápr. 18. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Mivel üzletszerűen űzöd - és tök mind1, hogy van-e belőle hasznod vagy nem- ezért természetesen kellene utána adózni, sőt számlaképesnek is kéne lenned. Namost az, hogy ajándéknak írják mindaddig jó, amíg nem jön egy apeh ellenőrzés, mert azért azt ők nem fogják egyből benyelni.
2011. ápr. 18. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Gondolom ez a MEOE dolog csak álom, mármint hogy ennyi legyen az egész.

Tehát ha egy kis jövedelem mégis befut, akkor azt le kell adózni?

Van egyáltalán esély arra hogy valamilyen szinten jól jöjjön ki az ember adózással együtt, becsületesen ilyesmiből?

Nem meggazdagodásra gondolok, tudom hogy ez aztán tényleg nem a legjövedelmezőbb dolog, de család és munka mellett mérlegelnem kell belevágjunk-e, akkor is ha nagyon szeretném ezt.

2011. ápr. 18. 21:34
 5/13 A kérdező kommentje:

Várok még válaszokat, sokat segítene még több vélemény!

Köszi!

2011. ápr. 18. 21:35
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem az én szüleményem, itt írta valaki, de nagyon hasznos, és köszönd meg neki, ne nekem :)

.miért is nem lehet tenyésztésbõl megélni?


Szuka vételár: 100.000,- Ft-tól 2000 Euroig (500.000,- Ft.)De maradjunk csak a 100 ezres kategóriánál.


Szuka felnevelése 2 és fél éves koráig:

- Oltások, féreghajtás, kullancsriasztó, vitaminok 50.000,- Ft.


- Táp (kutya méretétõl függõ, vegyünk egy közepes termetû, 20 kg súlyú kutyát) 150.000,- Ft. (Ugye, hogy nem is a kutya vételára a sok?)


- Szûrõvizsgálatok: 35.000,-


- Kiállítások, tenyészszemle: Na ez egy feneketlen pénznyelõ, attól függ, hány kiállításra vittük el a kutyát, hányszor mentünk külföldre vele stb. Átlagosan kiállításonként 10-15 ezer forintot számolhatunk, ha csak itthon megyünk, de külföldre ennek sokszorosa az útiköltség miatt. Vegyünk mondjuk 15 kiállítást és tételezzük fel, hogy nem egy kutyát viszünk, így az útiköltség kevesebb. Így sem jön ki a buli 300.000,- Ft alatt.


- Fedeztetés elõtti állatorvosi vizsgálatok: 20.000,-


- Fedeztetési díj: (általában 1 kölyök ára, pl. mint amennyiért a szukát vettük) 100.000,- Ft. - Külföldi fedezés vagy spermabehozatal esetén az utazási-szállítási költség: 100-300 ezer Ft, de lehet ennek többszöröse pl. egy tengerentúli kan esetén. Vegyünk egy kedvezõ esetet: 100.000,- Ft. Születik mondjuk 6 kölyök komplikációmentesen, tehát nem kell külön orvosra költeni.


- Szülés utáni orvosi vizsgálat: 5.000,- Ft.


- Kölykök oltásai, féreghajtása: (kölykönként 3 oltás, féreghajtás) 30.000,- Ft.


- Kölyöktáp: 40.000,- Ft.


- Törzskönyv, chip, állatorvosi vizsgálatok: (kölykönként 8000 Ft) 48.000,- Ft.


Ez összeadva: 878.000,- Ft.

Egy kutyát a tenyésztõ megtart, 5-öt elad (500.000,- Ft bevétel), akkor a végeredmény 378.000,- Ft ráfizetés volt. És persze maradt két szép kutyánk.


Persze, nem egy almot tervezünk, bár egy normális tenyésztõ 3-nál többször nem hoz le almot ugyanattól a szukától.

A kutya a hátralévõ életében:

- megeszik még 12 év alatt: 720.000,- Ft értékû tápot


- állatorvos, oltások, féreghajtás, vitaminok, kullancsirtó: 150.000,- Ft.


- fedeztetési díj és a kiskutyákkal kapcsolatos kiadások - ha nem számoljuk az inflációt - késõbb sem változnak.


Ezek együtt: 343.000,- Ft, amennyiben ismét 6-os alommal számolunk.


Természetesen ha a szukát érdemesnek tartotta a tenyésztõ újra fedeztetni, megint csak megtart kiskutyát, marad 5 eladott kutya.


Tehát a fennmaradó 12 év és még két alomra ráköltünk 1.213.000,- Ft-ot. És eladunk 10 kiskutyát 1.000.000,- Ft-ért.


Így a késõbbiekben már "csak" 213.000,- Ft-ot fizettünk rá.


Nem beszélek itt azokról az esetekrõl, ha a szukától nem kívánunk 3 almot lehozni (mert pl. telített a létszám és nem tudunk új kiskutyát bevállalni), vagy ha komplikációk merülnek fel a vemhességnél, szülésnél, többször kell utazni külföldre, mert elsõ alkalommal nem sikerült a fedeztetés. Esetleg a kutya sok kiállításra jár külföldre is, vagy a fedezésért sokkal többet kérnek, mint itt számoltunk. És persze nem minden fajtánál van 6 kiskutya, egy kisebb testûnél nem ritkaság, hogy csak 1-2 kiskutya születik vagy marad életben. És természetesen nem adtuk hozzá a kutya tartási költségeihez a méltó búcsút. Nem mindenkinek van lehetõsége a kertjében eltemetni elhunyt kutyáját.


Egy hamvasztás vagy kisállat-temetõben elhelyezés 60-100 ezer forint.


Természetesen ettõl kisebb eltérések elõfordulhatnak, ám a lényeg látható: ha a kutyánknak mindent megadunk, ha törekszünk a minõségre és a tisztességes állattartásra, az összegek nagyjából így alakulnak.


Érdemes ezen elgondolkozni, amikor azt tervezzük, tenyésztésre adjunk a fejünket...



forrás: [link]

2011. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
nem lehetetlen pozitívan kijönni...szerintem...max nagyon nagyon sok kutyával ahol már eloszlanak a költségek...tudok tenyésztőt aki 100 kutyával dolgozik és ebből él...de ez már életforma, minden hétvégén kiállításokra jár, heteket nem alszik ha pl problémás az alom stb...de ő se jár jól mert kutyánként 30-40 ezret költ szűrésekre, etetés, nevezési díjak, benzin... mondjuk tény ami tény, hogy almonként keres akár 1 milliót is (tényleg szuper minőség, és drága fajta kutyák) de pillanatok alatt elúszik a kutyákra...
2011. ápr. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt már olvastam én is :)

Az elején lenne egy nagyobb ráfordítható összegünk, tehát a kezdő költségeket beleszámoltuk már, tudjuk is, hogy valószínűleg nem jön vissza az az összeg.


A vállalkozói, adózási ügyeken bukhat már csak meg a dolog..ha veszteséges az alom, akkor veszteséges, nem kell adózni- de ha egy kis nyereség visszajön, azt meg le kell adózni- tehát akkor is " veszteséges".

Így van ez?

2011. ápr. 18. 22:01
 9/13 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló!

Köszönöm, nekünk már az is elég lenne ha bevételünk a kutyák ellátását fedezné :) Emellett mindenki dolgozna.

2011. ápr. 18. 22:04
 10/13 anonim ***** válasza:
alapból a nyereség olyan minimális, hogy nem kell utána adózni...nem ismerem az adózási szabályokat de a könyvelőm igen :) szóval nekem hiába jön be egy alomból pl jelen esetben 1 millió forint a 4 kicsiből de ebből levonom az orvosi költségeket 260 ezer a fedeztetési díj, utazás a fedeztetéshez pl most Belgium akkor szállásköltség stb és végére olyan kevés a bevétel, hogy nem marad szinte semmi max zsebpénz kutyakajára :D
2011. ápr. 18. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!