Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után lesz javulás?...

Mennyi idő után lesz javulás? Helyzet: sétálunk-->kutya húz-->hátra arc-->ez így megy oda-vissza. De meddig?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 20:48
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem ez nem jó technika. Ez arra jó, hogy egy idő után kifárad és akkor nem fog húzni, de legközelebb ugyanúgy húzni fog.
2011. jún. 30. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Csináld azt, hogy amikor húz, megállsz és amikor már nem húz, laza a póráz, akkor tovább mentek. Ha egy lépést is haladtok laza pórázzal, már az is valami.

Addig csináld, amíg rá nem jön, hogy így nem éri el a célját.

Fontos, hogy Te indulj el előbb és ne a kutya.

Illetve ha séta előtt jól kifuttatod labdázással, akkor már kevesebb energiája lesz húzni.

Sok sikert! :)

2011. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%

nálam az a tuti bevált módszer, hogy belerántok. nem rángatom, vagy húzom, hanem finoman, de határozottan rántok egyet a pórázon. a nyakörv pedig vagy nagyon feszes, vagy fojtó (lényeg, hogy ne rugózzon be, a kutya egyértelműen érezze a rántást). ha még ezek után is húzna, akkor irányváltás. ha valami konkrét dolgot néz és azért húz, akkor pedig megszüntetem a szemkontaktust.

de ehhez alapból kell egy megfelelő kutya-gazda viszony, hogy egyértelműen Te legyél a falkavezér.

2011. jún. 30. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
70%
Barátnőm kutyáját szoktam sétáltatni, mivel nem az enyém a kutya, ezért falkavezér sem lehetek, de nálunk ami a legjobban bevállt, az a kérdező által leírt fordulgatós módszer. AMikor kicsit megfeszült a póráz, rántottam rajta egyet, és azzal a lendülettel megfordultam. Már az első alkalommal láttam javulást. Eddig 3szor voltunk így sétálni, és már volt, hogy egy egész utcát laza pórázzal jött végig. Szerintem még egy két hét, és be fog rögzülni. Remélem:)
2011. júl. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
azt nem írtam, hogy a rántós dolgot, meg a megállós dolgot is próbáltam, mindegyik sikertelen volt.
2011. júl. 1. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Én is próbáltam már a megállós módszert, berántottam neki, de nem használt. Most ez a forgolódás meg már 2 napja és úgy látom beválik. Remélem 1 hét alatt már jelentősen javulni fog, bár így is jobb már egy picivel. Még sokat forgolódunk. Nálatok is így volt az elején?


Azt viszont nem értem miért baj ha lefárad így a kutya. Ez is cél egy séta során, nem?

2011. júl. 1. 08:08
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

persze, az első séta elején konkrétan nem haladtunk 4-5 méternél többet.

De egyre jobban úgy érzem, hogy kezdi megérteni, hogy mi a lényeg. Sokat javult ahhoz képest ami eddig volt, amikor kimentünk, már úgy húzott, hogy közben alig kapott levegőt. Most már ha kicsit el is kószál tőlem, egy pár mp-n belül észreveszi magát, és megáll.

2011. júl. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom nyakörvet vagy hámot használsz! Mert mi nyakörvet használtunk próbaaltunk mi is mindent megállásos technikát vissza forgós technikát, nem egyszer néztek hülyének de ez volt. Próbáltunk a jutalom falatosat is mindent, de egy darabig abba hagyta majd újra kezdte! Majd vettünk neki egy kutya hámot igazság szerint kutya biztonsági öv mert autóba is lehet használni van neki olyan vége amit a kocsi csatjához lehessen rögzíteni, de mi a hám részét sétáláshoz is használjuk azóta kicserélték a kutyámat nem húz nem tudom miért de nekünk bevált! Szépen a mellkasát fogja nem bántja a nyakát nem krákog! Amúgy a tescoban vettük 1700 ft volt! És öröm vele sétálni. [link]

Hát ezen az oldalon is van olyan de nem pont ilyen a miénk!

2011. júl. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
most nézem van olyasmi mint amit mi vettünk a tescoban nem pont olyan de hasonló [link] valami ilyesmi a miénk is! Remélem segítettem neked! Sok sikert!
2011. júl. 4. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
A hámot próbáltuk, és még jobban húzott. És ha hámot használunk akkor mi nem tudunk korrigálni. Teljes testtel húz olyankor.
2011. júl. 4. 09:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!