Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idő után lesz javulás?...

Mennyi idő után lesz javulás? Helyzet: sétálunk-->kutya húz-->hátra arc-->ez így megy oda-vissza. De meddig?

Figyelt kérdés
2011. jún. 30. 20:48
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Hát akkor más ötletem nincs! Olyat esetleg próbáltatok amit utoljára bemásoltam a haltit a húzás elleni hámot?
2011. júl. 4. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kb. egy hónap volt ezzel a módszerrel, mire viszonlag nagy távokat tudtunk haladni fordulás nélkül. Aztán persze elbíztam magam, párszor hagytam húzni, akkor visszaestünk, és megint többször fordultunk. Előtte én is próbálkoztam megállással, belerántással, falattal, de azok nem segítettek. Csak a forgolódás és a következetesség. Annyit trükköztem, hogyha siettünk valahova, akkor nem pórázfegyelemben, hanem szemkontaktusos lábnál követésben, folyamatos falatosztással haladtunk, hogy ne késsünk el a forgolódás miatt.


Ami még hatékonyabbá teszi ezt a technikát: ne akkor fordulj, mikor húz, hanem már akkor, mikor előzne. Eleinte, amíg nem figyel a kutya, addig rántás is lesz a fordulással, amint el kezd figyelni rád, érzékelni fogod, hogy nem kell rántanod, hanem fordul veled a kutya. Innen már nincs messze a szép pórázas séta. A lényeg, hogy maradj következetes, ne hagyd rá sose a húzást, és akkor gyorsan fog javulni.

2011. júl. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Már fordul velem a kutya! Akkor ez jó jel :) (kivéve ha macskát lát...na az még egy katasztrófa...)
2011. júl. 4. 10:41
 14/18 anonim ***** válasza:
Nálam egyik említett módszer sem vált be. Évekig vonszolt engem. Ami segített...a nyakörvet, vagy fojtót fel kell húzni teljesen az álla alá. Rövid póráz, hogy ne tudja leszegni a fejét. Így nem bír teljes súllyal bele feküdni a húzásba. Azonnal bevált.
2011. júl. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Hát én még a Retriever pórázt ajánlom nektek, az tényleg olyan dolog, ami minden kutyánál beválik, nem csak retrievereknél.
2011. júl. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

mekkora kutya ?

hány kg ?

mennyi idős ?


elfárad a sétától ??

az enyém napi 10 óra séta után sem fáradna el

!!ezért futtatom.

próbáld ki a HALTI -t !

olcsó és beválik !

2011. júl. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

Kutyától függ, hogy mennyi idő alatt fog megszűnni a húzás, de ha már látod a javulást, az nagyon jó.

Az viszont fontos, hogy azért póráz nélkül is legyen lehetősége mozogni a kutyának, különben nyilván húzni fog, akármennyit forgolódsz vele...

2011. júl. 4. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Olvassad ki Cesar Millan könyvét vagy nézd meg a műsorát....
2011. júl. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!