Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ártalmas lehet kölyökkutyára...

Ártalmas lehet kölyökkutyára egy kis kavics?

Figyelt kérdés
A 3 hónapos cocker spánielem mindent megeszik, de tényleg mindent. Valamelyik nap talált egy kis kavicsot, gyorsan felporszívózta és mire kitudtam volna venni a szájából lenyelte. Árthat neki? Kap enni normálisan (eukanuba tápot, jutifalatokat) de emellett képes a növényektől kezdve mindent megenni. Mit lehet tenni ez ellen?
2011. júl. 2. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel a problémával -már nem a kaviccsal, azt kikakilja- vidd el állatorvoshoz. Mert ha valóban eleget kap enni, akkor az nem normális dolog, hogy mindent felfal. Kaja, vagy nem kaja neki mindegy, ez nem jó. Füvet pedig legtöbbször akkor eszik egy kutya, ha valami nincs rendben a gyomrával.
2011. júl. 2. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gyakori rossz szokás, ha a kutya kavicsokkal vagy gesztenyével játszik (a gazda még ösztönzi is, ha dobálja neki). Az ilyen kutyák fogazata idő előtt elkopik, vagy letöredezik.de ha pici volt akkor távozik természetesen..ha étvágytalan nehezen kakál vidd dokihoz nehogy bél probléma legyen
2011. júl. 2. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az első vagyok. Második, ezt miért írtad, hogy ÉTVÁGYTALAN?

Hisz írja a kérdező, hogy a növényektől kezdve mindent képes megenni. Te ezt már nem olvastad? Mert ez nekem egyáltalán nem étvágytalanságra utal, inkább valami a gyomrával nincs rendben.

2011. júl. 2. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem étvágytalan egyáltalán. Megeszi a tápját is, de minden mást is. Tanítom már neki a "nem szabadot", szóval ha leveleket, virágokat szed ki és eszik meg akkor rászólok. De van olyan is hogy csak megrágcsálja őket és kiköpi. De nem lehetek mellette a nap minden percében, ezért lenne jó ha megtanulná mit szabad és mit nem. A kakálással sincs gond, 3x szokott egy nap és azzal sincs semmi baj, se nem túl kemény, se nem túl lágy. Egy zabagép, és minden érdekli, mindent a szájába akar venni, de azt nem gondoltam volna hogy egy kis kavicsot is szó nélkül lenyel.

Egyébként csak nagyobb faággal szoktam vele játszani, azt nem tudja lenyelni, kavicsokkal, kövekkel nem.

2011. júl. 2. 10:54
 5/6 A kérdező kommentje:

A héten voltunk dokinál, szurit kapott, előtte alaposan átvizsgálta, de nem talált nála semmi problémát, azt mondta nagyon szépen fejlődik (úgy nő mint a gomba). Azt hogyan tudja egy orvos megállapítani hogy baja van a gyomrának?


Ha tudtam volna hogy még a kavicsra is bukik akkor megkérdeztem volna a dokitól hogy mit lehet ez ellen tenni. Azt hittem minden kölyökkutya oda van a rágcsálásért, a fű-megevésért.

2011. júl. 2. 10:58
 6/6 anonim ***** válasza:
minél előbb tanítsd meg neki a fúj, meg az ereszd vezényszavakat. Ha szeret labdázni az ereszd-et 2 lasztival tanítsd meg neki. AMikor az egyiket visszahozza, és kiejti a szájából, hogy eldobd a másikat, akkor mondd h ereszd és egyből dobd el a másikat. Mi kutyánknál már a legfinomabb falatokat is kiejti a szájából.
2011. júl. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!