Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A lány kutyák kedvesebbek,...

A lány kutyák kedvesebbek, barátságosabbak?

Figyelt kérdés

Nem tudom miért, de általában azt vettem észre, hogy a szuka kutyák kedvesebbek, barátkozóbbak. Elég sok kutyánál feltűnt, hogy ha van egy kan, meg egy szuka, a szuka előbb oda jött, hogy simogassam, meg jobban élvezte, hogy simogatom, mint egy kan kutya. Azok úgy oda jöttek haverkodni simogattam őket, majd elmentek. De, a szuka kutyák sokáig ot maradtak, és hagyták, hogy simogassam őket.

A szuka kutyák barátságosabbak lennének?


2011. júl. 2. 10:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Állitólag igen, de nem törvényszerű.
2011. júl. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Néha úgy tudnak viselkedni, mint az emberek. Persze, alapjában véve a kislány kutyák kíváncsibbak, érdeklődőbbek, és könnyebben barátkoznak.

Ez persze nem mindig igaz. Csupán általánosságban.

2011. júl. 2. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Egyik ismerősünk kan kutyusa mikor náluk vagyok szinte követeli a simogatást. Mikor abba akarnám hagyni, egy időre megmerevedik, aztán szépen lassan sértődötten felnéz rám és próbál szuggerálni, hogy folytassan. Általában sikerül is neki, nem tudok neki ellenállni sajnos.:/ :D
2011. júl. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Általában lányosabban viselkednek, mint a fiú kutyák, de más kutyákkal szemben, meg dominánsabban viselkednek. A szuka dönti el, hogy mikor melyikkel akar barátkozni.

Az én szukám pl. a párján kívül min den kutyával kötekedne.

Még akkor is amikor tüzelt. Idegen kutya nem tehette be a lábát a kertbe ( volt mikor bejött egy egy kutya, mert érezte a szagot ) mert megtépte.

És én azt vettem észre, hogy a kan engedékenyebb a szukákkal szemben. Ha a fiút simogatom, a lány rögtön féltékeny lesz, és odajön, és kiturja a fiút a közelemből. Ezért a fiú odébb megy.

2011. júl. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Igazából nem. Mindegyik lehet nagyon kedves. Csak a lány kutyák anyáskodóak. Nekünk mindegyik nem van (a lány ki van ivartalanítva) és a fiú kutyánk igényli jobban a simogatást míg a lány csak ugrabugrál, csontot rág, dobálja magának az almát és futkos.
2011. júl. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem, ez jellemtől és neveléstől függ. Egy őrző-védő, egygazdás kutya, pl nem lesz kedvesebb mert csak mert szuka.
2011. júl. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem a szuka kutya nem kedvesebb, ez véletlen lehetett. Sem más kutyákkal (különösen nem szukákkal), sem emberekkel, sem gyerekekkel. Sok kifejezetten domináns szuka kutyát láttam. Az alaptermészete és a szocializáció, meg a világról szerzett tapasztalatai számítanak legtöbbet.
2011. júl. 3. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!