Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az igaz hogy a kisebb testű...

Az igaz hogy a kisebb testű kutyák több ideig élnek?

Figyelt kérdés

Amikor hozzámkerült a kutyim 2 éves voltam most 13 éves vagyok a kutyám 11. pici kora óta velem van és imádom. :P

nem szeretném elveszíteni! szóval kb hány évig élnek a tacskók??


2009. márc. 27. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Igen igaz a kis testű kutyák tovább élnek, konkrétan a tacskó várható élettartama 10-14 év [link] itt találsz még róla több információt. Tehát a kutyusod már viszonylag idősnek számít, de ha vigyázol rá és mindent megkap amire szüksége van még lehet néhány szép éve.
2009. márc. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én az állatorvosnál láttam egy plakátot,ami kis,közepes és nagytestű kutyák életkorát ábrázolta, és a szerint a picik tényleg tovább élnek. Sajnos nem volt hozzá magyarázat fűzve.

Szeresd nagyon a kutyust,még élhet egy pár évet,11 év még nem olyan vészes kor,ha egészséges :)

2009. márc. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nekem van egy rottweilerem, nagytestű, és mégis 13 éves már. Jól van, konkrétan semmi bajam csaj már kezd az öregség jelei megjelenni rajta. Mellette van 2 törpespiccem, egyik 6 éves a másik 7. Talán ők tartják benne lelket, meg hát hogy mi is nagyonsokat foglalkozunk velük. :) és elviselik egymást, olyan édik. Nah szal az én válaszom az, hogy lehet, hogy a kistestű kutyák tovább élnek, de nem mindenképp igaz ez a dolog. A lényeg, hogy szeresd, és ha jó helye van biztos segít abban hogy tovább éljen :)
2009. márc. 28. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia nekünk a szomszédunknak 21 éves volt a tacsija mikor vgleg elaludt a kisöreg.Rekord kort élt meg a környéken.Fej a fejjel ha jól van nagyon nagyon sokáig fog élni és főleg ha szereted!Mert abbol meriti az erőt!:-))Hülyeségnek hangzik de igy van!
2009. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

C:\Documents and Settings\F V B\Asztal\Új mappa\SP_A2563.jpg



ő lenne a pici szivem! :) de ha ez a szereteten múlik akkor 100 évig is elél. :D mindig vigyázok rá meg ápolom viszem sétálni a legjobb jutifalatokat kapja meg minden. imádom ha elmegy akkor nem tudom hogy mit csinálok a állatorvos azt mondta hogy ha már közel van szandi (a kutyám) a halálhoz akkor kell egy új kutyát vennünk (bár én inkább örökbefogadnék) mert egyszerűen annyira ragaszkodok a szandihoz hogy nem fogom tudni elengedni hogy addig megszeretem a másik kutyit és nem fog annyira fájni. :S szóval ő nekem nagyon fontos vele nőttem fel. őt egyépként hátul a kertbe találtuk télen valaki kirakhatta :( mert még a szemét se bírta nagyon kinyitni szóval ilyen pici kora óta velem van de akkor nem is tudtuk hogy milyen fajta kutya lessz csak csupa fekete kis gombóc volt. :)


szóval köszönöm a valaszokat! :)

2009. márc. 29. 22:32
 6/7 anonim ***** válasza:
jól van a kutyusod? remélem még most is él és virul
2010. jan. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ez igaz hogy a kistestű kutyák tovább élnek 14-17 év. a tied hány éves?
2010. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!