Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kicsi bichon havanese...

Van egy kicsi bichon havanese kiskutyám. Nagyon harapdál és szörnyen erősen. Mi a teendő vele?

Figyelt kérdés
A kiskutya játékból akar harapni de szörnyen erősen. Ha a nagykutya (Cocker Spániel) Ha ugar ő szalad utánna morogva ugatva és egyből a hátsó lábát célozza. Tehát mit csináljak vele hogy ne harapja a lábamat/ kezemet? Rálehet ilyenkor egy picit a fenekére ütni?
2011. júl. 2. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk angol cocker spánielünk van meg egy angol cocker spániel keverék. Ilyenkor csak elég megpaskolni a feneküket a kiskutyáknak. De ez csak akkor válik be, ha NYUGODT ÉS MAGABIZTOS vagy. A National Geographic Channelen megy A csodálatos kutyadoki. Itt kinézheted, hogy mikor: [link] Cesar Millan módszere tényleg beválik én is ezt alkalmazom.
2011. júl. 2. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 2. 20:17
 3/10 anonim ***** válasza:
Nálunk minden kiskutya ezt csinálta az idősebbel! A nagyobb egy idő után besokall és picit megtépi a kölyköt csak úgy felvilágosítás képpen, és az megteszi a hatását. Leszoktak róla mindannyian. Az is beválik, ha keresztben megfogod a kis pofáját és megszorítod, az anyakutya is így harapja meg kicsit, ha rendre utasítja. Engem harapott már meg egy kis mocsokmanó úgy, hogy vérzett, na ott megragadod a nyakát és oldalára fekteted a földre, majd ott tartod addig, amíg meg nem nyugszik teljesen. Ezzel megadó pozícióba kényszeríted. A vadulásnak is van határa!
2011. júl. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
17%
Verd ki a fogátXD
2011. júl. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Rászólsz határozottan és magabiztosan, megütheted egy kicsit a fenekét, hogy még ilyenkor tanulja meg hogy hol a határ! Ja, és akkor abbahagyod a játékot, otthagyod. É meglátod hogy egy-két nap és abba fogja hagyni. Ja, és nálam is jelen volt a kézharapdálás, nálunk az segített, hogy egy egész picit az orrára koppintottam, felkiáltottam mintha nagyon fájt volna, rászóltam és otthagytam, aztán egy negyed óra múlva folytattuk a játékot. :-)
2011. júl. 4. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
49%
Ha harap, megfogod, bbecsukod egy üres szobába tíz percre, és ha nem visít, kiengeded. Ezzel két legyet ütsz egy csapásra, egyrészt megérteted vele az ő nyelvén, hogy a harapdálás nem jó, másrészt szoktatod az egyedülléthez.
2011. júl. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem kan Bichon Havanesém és egy szuka yorki és csivava keverék.

Ha megharapott a kan kutyus akkor befogtam a száját de ha akkor se nyugodott le akkor így leültem a kanapéra tök szomorúan ő meg odajött és rámtette fejét lefeküdt mellém és tök nyugis lett és ott nyüszített egyszer kétszer.. én így szoktattam le őt :D:D:D

2011. júl. 4. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha harap 1 kicsit paskold meg. ne túl gyengéden és ne túl erősen.
2011. júl. 5. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Állatorvosunk azt mondta, hogy vizes papírral csapjak rá az órrára . Szerintetek jó ötlet?
2011. júl. 8. 22:01
 10/10 Imola Ágnes ***** válasza:
Igen jó ötlet. A vizes papír neki kellemetlen, de nem ártalmas.
2011. dec. 14. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!