Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet-e törzsöknyve, és ha...

Lehet-e törzsöknyve, és ha lehet, alkalmas-e kiállításra a havanese kiskutyám?

Figyelt kérdés

Csak a nagyszüleinek van törzskönyve. Lehet így Spikey-nak (kutyusom) venni?

Az állatorvos szerint nagyon-nagyon szép kutya, egyből rájött hogy havanese, kérdezte is hogy van e tk.-e.

Szerintetek van esély rá, hogyha elvinném kiállításra jó eredményt érne el?

Küldenétek linkeket amiben leírják a fajta jellegzetességeit?

Amúgy tényleg szép kutya, szép járása és beállása van, selymes, tiszta szőre és Eukanuba puppy-val etetem.

Minden véleményre kíváncsi vagyok!


Képek:

[link]


[link]


[link]


[link]


...De majd folyamatosan teszek újabb képeket, majd holnap reggel a sétánál lefotózom, mert olyankor nagyon éber és GYÖNYÖRŰ!! :)


Várom a válaszokat és bocsi a hosszú szövegért :D


2010. nov. 1. 18:57
 1/5 anonim ***** válasza:

A bukta ott kezdődik, nagy nem a felmenők TK-ja számít (már mint, hogy van-e), hanem a TE kutyádnak van-e? Erre szerintem a leírásból bárki rájön, hogy nincs. Ahhoz, hogy a TE kutyádnak lehessen, a "tenyésztőnek" kellett volna ezt elintézni NEM neked. Automatikusan jár mikor vásárolod a kutyust - normálisabb helyeken -, akkor is ha hobby célra és ivartalanítási kötelezettséggel kapod meg.

Ahhoz, hogy a TE kutyád is TK-t kaphasson utólag, sok kört kell futnod, mert neked kell bizonyítanod fajtatisztaságát a SZÜLÖK (Nem a nagyszülök) TK-jával.

Szóval a válaszom egyértelműen NEM, és még meg sem néztem a képeket. Javaslom gyönyörködjél benne, míg van rá lehetőséged és légy büszke rá, viseld jól a gondját.

Ha mindenképp kiállítási karrierre vágysz, akkor keress meg egy igazi tenyésztőt, és válassz olyan almot, ahol már több rangos versenyt is nyertek már a szülők. Nem utolsósorban ne felejtsd el sűrűn emlegetni a tenyésztőnek, hogy kiállításra akarod vinni a kutyát.

Remélem elég sok pénzed van rá, mert nem szokott olcsó lenni.

2010. nov. 1. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ha a szüleinek nem volt törzskönyve, akkor lehetetlenség ilyet csináltatni a kutyusnak. Viszont nagyon helyes kiskutyád van, ha nem is lesz a kiállítások győztese.

Ha ragaszkodsz a kutyakiállításhoz a Magyar Kutyások Szövetségének kiállításain lehet hobbi osztályba nevezni a tk nélküli vagy törzskönyvezett, de ivartalanított vagy valami kizáró hibával (pl harapáshiba) rendelkező kutyákat. Meg lehet próbálni, minden fajtában van külön hobbi bírálat és egy Best in Show is van nekik.

2010. nov. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, az elsőnek üzenem hogy semmi esetre sem cserélném le a kutyusom egy nyolcvannyolcszor CACIB győztes mittudomén még milyen nyertes kutyára, akármilyen jól is hangzik :)

Utolsó: Akkor ivartalaníttatni is kell a kutyust hogy azon a tk. nélküli kiállításon tudjunk indulni? Még csak most kezdett el érdekelni a kiállítások világa, de nem vagyok csalódott hogy nem lehet törzskönyve, ő így is a legszebb nekem! Ha tudsz valahol Miskolc környékén ilyesmi kiállítást leírod légyszi? :$

Előre is köszönöm és várok még válaszokat

2010. nov. 2. 10:08
 4/5 A kérdező kommentje:
jah értem most hogy újra átolvastam a kommentedet, szóval: törzskönyvezett kutyák is indulhatnak akik ivartalanítva vannak :D
2010. nov. 2. 10:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Itt találod az MKSZ rendezvényeket:

[link]


Amúgy az első sem azt írta, hogy cseréld le a kutyádat, hanem hogy legközelebb hogyan válassz, ha ilyen ambicióid vannak!

2010. nov. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!