Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pár napja figyelem, hogy a...

Pár napja figyelem, hogy a kutyám hátsó lába alvás közben nagyon rángatózik. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
3 éves. Mindig aggódtam, hogy egyszer ízületi gondjai lesznek, de azt nem gondoltam volna, hogy ilyen hamar. Ugyanis hihetetlenül széthajyja magát. Rengeteget fut, ugrál, nyughatatlan. Lehet, hogy valami súlyos?
2011. júl. 2. 23:50
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
nem hiszem, hogy DP, mertsemmi tünetét nem mutatja. Amúgy sejtettem, hogy mindenki azt fogja mondani, hogy ámodik:) De ilyen hamar? Mármint alig csukja le a szemét, és 10-15 másodperc múlva már kezdődik is a műsor? Mert nála így működik. Lefekszik, becsukja a szemét, és pár másodperc múlva már rángatózik is.
2011. júl. 3. 16:39
 12/18 anonim ***** válasza:
Enyém is szokott ilyen hamar! ;)
2011. júl. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

A kutya úgy tud aludni, hogy jön a postás, felpattan, megugatja, visszaballag, közben pisil egyet, lefekszik a helyére és 15 másodperc után már folytatja is az alvást ott, ahol az előbb abbahagyta.


Amúgy a DP szűrést csak azért említettem, mert te mondtad, hogy izületi gondoktól rettegsz...

2011. júl. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Igen, iagazad van:) De rákerestem a diszplázia tüneteire, és egyik sem jellenző rá szerencsére. Ugyanúgy ugrál, futkos, lépcsőzik, nem mutatja semmi féle fájdalom jelét. Amúgy meg keverék. Én úgy tudom, a diszplázia főként a fajtatiszta kutyák betegsége. Persze biztos vannak kivételek.
2011. júl. 4. 15:52
 15/18 anonim ***** válasza:
Nem, DP bármelyik kutyánál előfordulhat. De ha amúgy egészségesek az izületei, akkor meg ne parázz, terhelheted nyugodtan. Csak azokat a kutyákat kell fokozottan kímélni, akikeknél igazolt a betegség.
2011. júl. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

azért a fajtatiszta kutyákra jellemző mert azokat szűrik rá (mint gyakorlatilag minden más betegség is). A keverékeknél is meglepően gyakori betegség főleg ha nagytestű.

Ha semmi tünete nincsen akkor ne parázz...vannak kutyák akik E csípővel tudnak életük végéig tünetmentesek lenni. Ha nagytestű akkor egy LUPOSAN GELENKKRAFT kúra rendszeresen nemárt neki, nekem közepes testű kutyáim vannak de én is adok nekik luposant kúraszerűen.

2011. júl. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:

De amúgy, ha nem tévedek, a rángatózás nem is DP-s tünet. A kontrollálatlan mozgások többnyire idegrendszeri tünetek, egyik ilyen az epilepszia, de nehogy ezen most felidegeld magad!:D Epilepsziás roham ébren is jelentkezne, és nem tudod befolyásolni. Ezt csak azért írtam, hogy megnyugodj az izületek kapcsán. Ha a Tiedet felébreszted közben, akkor azonnal abbahagyja, és nézne nagy szemekkel, hogy most mit is akarsz tőle.:)


Olyan van, hogy rángatja ébren a lábát, ha valami irritálja pl. a talpát. Nálunk történt meg, hogy hangyák lepték el a házat, és amikor egy bemászott az ujjpárnái közé, akkor rúgdosott párat, aztán a fogaival kiszedte onnan. De ez is csak éber állapotban van.


Nincs para. Amiről Te beszélsz, az alvás, álom és kész!:)

2011. júl. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
nekem a vizslám is szokott álmodni volt olyan hogy az egész teste is rángatózott és csak picit hozzáértem egyből felkapta a fejét
2011. júl. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!