Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a különbség a Lhasa apso...

Mi a különbség a Lhasa apso és a Si-cu között?

Figyelt kérdés
2011. júl. 3. 09:39
1 2
 1/11 xnorkax ***** válasza:
Sok minden nem... Természetükben hasonlítanak, kinézetben annyira nem. Talán az a különbség, hogy a lhasa apsonak több ápolást igényel a bundája.
2011. júl. 3. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

első válaszolónak:

de igen is hasonlítanak külsőre. és mindkettőnek igényel annyi ápolást a szőre.

2011. júl. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
egyébként, shih-tzu és nem "si-cu" :/
2011. júl. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 xnorkax ***** válasza:
Hát nem tudom, szerintem a shi-tzunak nyomottabb a pofija. :D
2011. júl. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 skarma ***** válasza:
0%

A lhasa apso tibeti kutya, a shi-tzu pedig japán.

Szerintem előbbi önérzetesebb... A tibeti kutyák arról híresek hogy nem kutyaként kell bánni velük, hanem családtagként, emberként. Tehát ha társat akarsz, válaszd a lhasa apsot, ha ,,csak" egy tündéri kiskutyát, akkor a shi-tzu-t.

2011. júl. 3. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

10:43

Ennyi hülyeséget egy kommentben...3 shih-tzuval élek együtt,még hogy nem kell velük társként bánni..jézusom. :D

Tibetből származik ami nem Japán,de gondolom ezt is jobban tudod.Valaha független ország volt ,de nagyobb része Kínához tartozott és most pedig a Kínai Népköztársasághoz tartozik.

2011. júl. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 skarma ***** válasza:

10:43 vagyok

Egy szóval sem mondtam, hogy a shi-tzu-t nem kell társként kezelni, mindent kutyát úgy kell kezelni. De a lhasa apsonak és úgy általában a tibeti fajtáknak tapasztalataim szerint erre nagyobb igénye van.

Én úgy tudom, a shi-tzu Japánból származik, ahogy a neve is mutatja, de lehet hogy neked van igazad. De attól még nem kell leharapni a fejem.

Tibet pedig úgy tartozik Kínához, ahogy Magyarország tartozott a Habsburg birodalomhoz. Tehát ez az állapot csak ideiglenes és újra szabad ország lesz!!

2011. júl. 3. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

11:10

A shih-tzu tibeti. Buddha testőrének nevezték őket,az 5 ősi szent kutyában benne volt,csak a császárnak lehetett ilyen fajtájú kutyája a császári udvarban.Shih-tzu annyit jelent,hogy oroszlán.A fajta Angliába lett importálva ahol elsőnek apso néven lett regisztrálva de utána külön választották őket, lhasa apso és shih-tzu fajtára.

2011. júl. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 pavandava válasza:
a nevük.:))
2011. júl. 6. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 dadububu válasza:

Én egy si-cu-val élek, azért írom így; mert rövidebb, és elvileg ez is helyes alak. A lhasa a. kicsit magasabb, átlagosan nehezebb, és minden esetben egyenes a szőre, a si-cu esetében lehet némi hullám(a faron leginkább). A fejük kicsit más, az orrnál látni. A lhasa echte tibeti, a si-cuk a kínai uralkodóknak adott ajándék lhasakból lettek (keresztezés volt a pekingi pa. pi-vel).

Szerintem jellemben nagyobb a különbség az egyedek közt, mint a két fajta közt általában.

Ölebek, jelző kutyák, és a legjobb házvédők, amennyiben a betolakodó egy ártó szellem... (A mondák szerint... tibetben sose lehet tudni)

2015. márc. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!