Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan segítsem a kutyámat a...

Hogyan segítsem a kutyámat a tanulásban?

Figyelt kérdés

Ma voltunk kutyaoviba és nagyon megtetszett ahogy a többi kutyus agililyzett meg játszott. Szeretném ha az én kutyám is ilyen lenne. Ma kipróbáltuk hogy itthon hogy viszonyul a csőakadályhoz és egy kis gyakorlás után már szépen csinálta. Hogy csináljak neki még akadályokat?

Most ugye még szocializálódik és a kutyasuliban tanulnánk meg hogy hogyan engedelmeskedjen. Már megtanítottam ülni. Az baj lenne ha az ilyen alap parancsokat itthon megtanítanám? Internetről nézném hogy hogyan kell. Az később nem zavar be az edzőnek hogy esetleg én máshogy tanítom?

Shar-pei-ről lenne szó.


2011. júl. 3. 16:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Neked meg mi a bajod "kedves" első?

Kérdező, sajnos nem tudok érdemben hozzá szólni a kérdéshez, viszont a válaszok érdekelnek és így könnyebb megtalálnom. Remélem nem baj:)

2011. júl. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nyugodtan elkezdheted otthon is tanítgatni, nem jelent majd később gondot, az esetleges hibákat könnyen ki tudod majd javítani az oktatóval.Én is megtanítottam ülni, feküdni a kutyámat még mielőtt kutyasuliba mentünk volna, és semmi probléma nem volt belőle. Meg igazából nem hiszem, hogy el lehet rontani, ha megnézel több könyvet is, hasonló módszerrel tanítják meg ezeket a dolgokat a kutyának.
2011. júl. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

arra figyelj, hogy kiskutyáknál napi 5 perc MAX amit tanulással lehet tölteni, tovább nem nagyon tudnak egy dologra összpontosítani. Játékkal vezessetek le, baja nem származhat abból, hogy az alap dolgokat tudja. Ül, fekszik, marad, és a behívás. Ezt a 4 dolgot minden kutyának tudnia kell.

Agilityvel szerintem még várj, amíg megnő a kutya, kifejlődnek a csontjai, akkor már lehet úgymond vertikálisan is terhelni (ugrálások stb), ezelőtt sem biztos h baj, de jobb nem kísérteni a sorsot:)

Különböző átugorható akadályokat (kutyád testméretétől függően) lehet csinálni tejfölös dobozból, és vmilyen pálcából 8szerintem egy egyenes faág is simán megteszi).olcsó, könnyű, pótolható, és ha a kutyusnak nem sikerül átugrania, akkor sem történik semmi baj, mert cak a fadarabot veri le, nem sérül meg.

2011. júl. 3. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!