Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kölyökkutyám véletlenül...

Kölyökkutyám véletlenül "megkapott" játék közben. Lehet baj?

Figyelt kérdés

7 hónapos kölyökkutyámmal ma egy kicsit túl vadultunk (én is hibás vagyok benne, direkt hergeltem) és ahogy nyúlt a labdáért véletlenül a kezemet kapta el. Persze azonnal jeleztem neki, hogy ez fájt és nem szabad, meg is szeppent szegényem. Most vettem észre hogy a pötty amit a fogával lehorzsolt már nem csak egy pötty, van mellette egy hosszú piros csík is. Kezdetek óta nálunk van, mi neveljük, megvan minden oltása. Amennyiben elfertőződne vagy hasonló, akkor a csík merre indulna? Nem tudom csak végig nyúzta e a fogával a kezemet, vagy ez más, mert maga a csík fájni nem fáj, semmi probléma, csak fura. Lehet ebből komolyabb probléma? Szegénykém ekkorát még sosem "harapott" rám és tényleg én is hibás voltam benne, még nekem van bűntudatom, hogy rákoppintottam az orrára.

Amennyiben gond lenne és orvoshoz megyek, ha a kutyának megvan minden oltása, akkor nem lehet komolyabb probléma ugye?


2011. júl. 3. 22:17
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Úristen, engem naponta harap meg a 6 hónapos Amstaffom és semmi bajom, pár hónapig kék a kezem és kész.
2011. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
54%

Pár napig* :D


Btw Semmi komoly nem lehet, még ha oltása nincs akkor sem vészes.

2011. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Menj orvoshoz,és leközelebb szülők mellett kutyázz.
2011. júl. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
59%
dehogyis, ne legyél ilyen hipochonder.
2011. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok mániákus idióta, amíg otthon éltem az idős kutyusom sokszor kapott úgy belém, hogy nem érdekelt, vagy végigkarmolt a "patájával", sosem zavartak az ilyenek, engem csak az a piros csík zavar, ami eddig nem volt, pedig még reggel szereztem a "harci sebet". sajnos volt a távoli rokonságban olyan eset, hogy egy nem kifejezetten legjobb körülmények között tartott kutya (de gazdi kedvence) ráharapott a gazdi kezére, elfertőződött és muszáj volt kórházba mennie, mivel a kutyájának nem volt meg a veszettség ellenie még jól meg is büntették és örülhet, hogy legalább a kutyáját nem vették el! Ezért érdekel a téma, de azt hiszem akkor inkább túrok az ügyben interneten.
2011. júl. 3. 22:32
 6/8 anonim válasza:

(Előző vok)

Nagy bajod nem lehet, ne aggódj

2011. júl. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
A normális választ köszi, a többinek meg további jó szórakozást! :)
2011. júl. 3. 22:44
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon sűrűn belekap a kutyám mindenféle testrészembe. Ez akkor történik, ha nem vagyok elég gyors a labdával. Betadin és annyi. Nagyon sok kutyás ismerősömnek sem ritka az ilyen sérülés . Persze, feltételezve, hogy a kutya oltott.

Ha valaki érzékenyebb , a seb csúnyul, akkor érdemes dokihoz menni vele.

2011. júl. 3. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!