Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi francia buldog 20. 000...

Kicsi francia buldog 20. 000 forintért törzskönyv nélkül?

Figyelt kérdés

Ajándékba szeretnék venni egy ilyen kutyát reális áron.

Nem tudnátok ajánlani valakit akitől megvehetném? Köszi előre is!


2011. júl. 4. 12:51
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
egy ennyibe kerülő bulldog az egy évet sem éri meg, mert se szűrései se semmik. és ők kifejezetten beteges fajták. tk nem azért van h villogjunk vele, hanem h megbizonyodhassunk arról h a szülők fajtabetegségekre szűrtek, egészségesek, és hogy nem testvérek, mert akkor tuti defektesek a kölykök.
2011. júl. 4. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

1 20ezerért egy beltenyészetes beteg korcsot fogsz venni

2 ajándékba nem veszünk állatot

2011. júl. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim válasza:
100%

Szia! A reális ár nem 20000 Ft, hanem még ha hobbi célra veszed, akkor is több. Az se mindegy, kitől veszed... ha csak egy "szaporítótól", akkor nagy az esélye, hogy beteg, sérült kiskutyát kapsz, persze valamivel olcsóbban. (Ilyen lelkiismeretlen embereket szép számmal találsz az expresszen pl.) Az, hogy törzskönyv nélkül szeretnéd igazából nem nagyon oszt, vagy szoroz az áron, mert költségként 6000 Ft, nem ettől kerül többe, vagy kevesebbe egy kiskutya.

Van egy tenyésztő ismerősöm, neki van most egy hobbi célra eladó kiskutyája (tigriscsíkos, kisfiú). Ha érdekel, megírom, hogy mennyiért adja és adok elérhetőséget is.

2011. júl. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Nem meglepi ajándék lesz.

Utolsónak köszönöm! Leírnád akkor nekem az elérhetőségét? Köszi előre is!

2011. júl. 4. 13:04
 5/30 anonim válasza:
0%

2. válaszoló!

Mi az hogy nem veszünk ajándékba állatot? Én is kaptam a keresztanyámtól hörcsögöt,csincsillát és mégis nagyon jó ötletnek tartom!

2011. júl. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim válasza:

ő a kutyus, megkérdeztem az árát, ha válaszol, megírom és eldöntöd, hogy felveszed-e vele a kapcsolatot, akkor küldöm a telefonszámát is:

[link]

2011. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Ja, csak a hörcsög max. 2 évig él, a kutya meg jóesetben akár 12-ig is. Amihez nem értesz abba ne szólj bele!!! Ajándékba NEM ADUNK ÉLŐ ÁLLATOT!!!!!
2011. júl. 4. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
4.-nek : állatot nem veszünk ajándékba, ugyanis az állattartás felelősség, egy kutya 15 évig él, senkinek a nyakába nem sózunk 15 év felelősséget(mind anyagi, mind erkölcsi felelősségről beszélek)...ha valaki felelősséggel akar tartózni egy állat iránt, azt neki magának kell eldöntenie...a te keresztanyád elég rossz példát mutat, még akkor is, ha esetleg megbeszélte a szüleiddel előre, hogy állatot kapsz
2011. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Kutyát ajándékba nem adunk!!

A kutya nem telefon, nem ajándéktárgy, hanem érzô lény, aki 10-15 évre meghatározza a gazdájának az életét. Ez nem így megy....

Nézzetek ki közösen egy kennelt, egy szülôpárt, foglaljátok le a kiskutyát és várjátok ki amíg megszületik. Ez lenne a módja és ezt is lehet úgy csinálni h meglepetés és nagy öröm legyen - nem csak az h piros masnis kölyökkutyát adsz át díszdobozban.


Én tenyésztôként biztos nem adnék olyan embernek aki azt mondja h ajándékba viszi valakinek....és véleményem szerint felelôsségteljes ember, tenyésztô nem tesz ilyet. Kiskutyát csak is a saját gazdija kezébe, úgy h tudom h ô azt a kiskutyát maximálisan akarja, és ezt ô mondja ki a saját kicsi szájával. Meglepetést lehet okozni másképp is, nem kell ahhoz egy élô kutya.


Ezen kívül így is nehéz megszûrni h jó helyre menjenek a kölyök, hát még úgy ha kimarad egy (fontos) lépcsô - konkrétan az h az ember ismerje azt akinél a kutya lakni fog.

2011. júl. 4. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Igen, semmiképp sem adunk állatot ajándékba, én ezzel már rendesen megjártam. Párom húga mindenáron akart egy törpenyulat. (Kb. mert nekünk is van kettő és mi az, hogy neki meg nincs).

A szülei húsvétra akartak is neki venni egyet. Gondoltuk, akkor miért ne kaphatna egyet tőlünk, karácsonyra. Kerestünk is egy rendes tenyésztőt, akinél lefoglaltuk a kicsit, pár nappal karácsony előtt el is hozhattuk.


Na, amíg meg nem kapta, addig tartott a nagy érdeklődés. Nem is foglalkozik vele, nem engedi ki futkározni, semmi. Kap enni és ezzel vége is a nagy állatszeretetnek.

Soha többé nem adok innentől kezdve ajándékba állatot, hacsak nem az én gyerekemnek, akinél 100%osan megbizonyosodom előtte, hogy szeretetteljesen fogja gondozni.


Téged is lebeszélnélek erről. Ha annyira akar egy kutyát, majd vesz magának az illető. És remélhetőleg neki több esze lesz annál, hogy 20ezerért vesz egy beteg, beltenyészetből származó kutyának nem nevezhető valamit...

2011. júl. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!