Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Aki nem tenyésztésre szánja a...

Aki nem tenyésztésre szánja a kutyáját annál miért nem az az alap, hogy ivartalanítja?

Figyelt kérdés
2009. márc. 28. 18:08
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Sokaknak nincs pénze rá, mások feleslegesnek tartják, hallottam olyanról is aki sajnálta a kutyát és ezért nem.
2009. márc. 28. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%

Én se ivartalanítottam, szerintem egészségtelen.

Nem lett gyereke a kutyunak így se, sajnos.

2009. márc. 28. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

nekem sincs ivartalanítva a kutyám

bár gondolkozom rajta.

de akkor is érdemes,ha nem akarok neki kölyköket?

2009. márc. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Az én törzskönyves, gyönyörű fajtatiszta kutyáim ivartalanítva vannak. (ivartalanított a menhelyi keverékem is) Nem akarok tenyészteni, sőt még kiállításra sem akarok járni. Egyrész az ivaratalanítással rengeteg betegséget kerülök el. Elkerülöm, hogy a kan kutyáim sétáltatás közben megbolonduljanak egy tüzelő szukától. hogy otthon nyüszítsenek és ne egyenek amikor három házzal odébb tüzel a szuka.

A természetük ezen kívül nem vaáltozott meg, egyszerűen egyszerűbb az életük. Minek tartasak fenn egy telejsen felesleges "funkciót", ami csak problémát okoz nekik. A lovaknál hála istennek ez a gondolkodás már teljesen természetes, csak a tenyésztésre szánt csődör marad az, a többi herélt lesz. Jó lenne, ha a kutyáknál is lassan átalakulna a gondolkodás és nem kéne a rendelőben naponta álvemhed, emlődaganatos, gennyes méggyulladásos kutyákat kezelni, veszélyes műtéttel 8 éves korukban ivartalanítani őket, szedegetni belőlük a daganatokat.

2009. márc. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
14%
Szia nekünk 7 éves mult a kan kutyusunk.Az állatorvosnak mondtuk hogy mi lenne ha ivartalanitanánk és Ő azt mondta hogyha nincs semmi probléma vele nem szabad ivartalanitani mert káros.De sanálnám is megmondom őszintén,a Párom is azt mondta hogy inkább ne mig nincs vele gond mert belegondolt mi lenne ha őt is kiherélnék...
2009. márc. 28. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocsi most olvastam ez előttem irot akkor ha neked jol vannak a kutyijaid nekünk miért mondta az állatorvos hogy inkább ne?Mert azért akartuk hogy nyugottab legyen és a fiukutyikkal pedig barátságosabb.Más gond nincs vele.
2009. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon vacilálok az ivartalanítással, mert hallok jót rosszat ezzel kapcsolatban. Szóval szerintem van, aki azért nem ivartalanítja a kutyát, mert nem tudja eldönteni, hogy tényleg megérné e. Ezt úgy értem, hogy nemrég teljesen le lettem cseszve, mikor az egyik kutyással közöltem, hogy az én kutyám bizony ivartalanítva lesz, ő mondta, hogy nagyon meg fog változni, ne tegyem semmiképp, az ő előző kutyája is teljesen megváltozott, elhízott ellustult stb. Én erre csak annyit mondtam neki, hogy én nem sajnálom az időt arra, hogy vigyem a kutyát szaladgálni/mozogni. De azért kicsit riaszt a dolog, hogy a kiskutyám esetleg megváltozna... :S A másik meg, hogy nagyon féltem a műtéttől (mert szuka, és ugye altatni kell szegénykét). De még mindig az ivartalanítás mellett vagyok, mert mi lesz, ha tüzeléskor elszalad egy kan után (vagy fordítva)? Kiskutyákat nem akarok (vagyis jó lenne, csak nem tudnám kinek odaadni, én meg nem tarthatok megy egy egész almot!!! :D)
2009. márc. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Előző válaszoló. Roszzindulat nélkül mondom ezt. Kérdezd meg a párod, hogy akkor mi lenne ha rájön a Dughatnék de nincs ottt nő és nem is lesz, ráadásul magának sem tudja "elintézni" a dolgot. Így is jó ha megmarad a vágy? Rengeteg felesleges kiskutya születik, akiknek a túlnyomó része kínok között hal meg, mer6t vagy a gazda nyomja víz alá vagy agyoncsapja, esetleg a nem megfelelő körülmények miatt szenved ki. Falun ez természetes a paréj emberek között, nem értik, hogy nem különb az életük egy állat életénél. Szóval ha nem akarsz sok kiskutyát gyártani, és nem akarod, hogy a kanod szenvedjen, akkor mindenki sokkal jobban jár ha ivartalanítod. Mamár a kutyák az emberi "civilizáció" miatt gyakorlatilag elfajultan szaporodhatnak, aminek szörnyű következményei vannak, menj csak el bármelyik menhelyre és meglátod. Természtetes környezetében persze erre nem lenne szükség de mivel felelősséggel tartozunk irántuk, nekünk embereknek kellene szabályoznunk a szaporulatot.
2009. márc. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
93%

Sajnos van az állatorvosoknak egy rétege, aki - bár orvosi indokokat nem tud fehozni - az ivartalanítás ellen van. (Ha nagyon gonosz lennék, azt mondanám, hogy jobb üzlet neki félévente álvemhességet, évente gennyes méhgyulladást, hererákot kezelni, mint egyszer pénzt kapni az ivartalanításért.

Kérdezz meg több orvost, olvass el a neten ehhez kapcsolódó oldalakat.

A kutya alapvetően nem fog megváltozni. Tüzelési időszakban lesz nyugodtabb, és kanoknál a dominenciaharc nem olyan komoly de még mindíg van. (Nekem a két ivartalanított kanomnál a kicsi egy éve próbálja átvenni a nagyobbik helyét, de ezek a "csaták" hatalmas morgásokban és fogcsattogtatásban kimerülnek.

A műtét kanoknál szinte semmi (nekem gallért sem viselt egyik kutyám sem, mert nem tartom szükségesnek, nem bántották a centis sebüket, néha nyalogatták), szukák is 2 nap alatt túlvannak a nehezén. Az elhízásra oda lehet figyelni, kutyáknál egyébként sem olyan gyakori mint macskáknál és megfelelő mozgatás, táplálás, odafigyelés mellett nem probléma.

2009. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, 18:59 nem írtam a választ.
2009. márc. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!