Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskolában kb mennyi idő...

Kutyaiskolában kb mennyi idő alatt tanulják meg a kutyák az alap parancsszavakat (pl: ül, fekszik, marad) és ég miket szoktak ott tanítani?

Figyelt kérdés
2011. júl. 15. 21:42
 1/10 anonim ***** válasza:
26%
hát bocsi de elég béna lehetsz ül fekszik maradhoz nem kell kutyaiskola veszel bolta fözésnélküli virslit feldarabolod és tanitod nekem 1 nap alatt megtanulta begyakoroltuk és most már megcsinálja akármikor. kutyasuliba nem ezzel kezdtek de ha ezzel foglalkoztok 3,4 alkalom
2011. júl. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Már ezeket mind tudja csak kiváncsi voltam. És miket tanulnak a kutyasuliban?
2011. júl. 15. 21:55
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az a kutya és a gazda képességeitől függ. Jó gazdával egy jó kutya öt perc alatt kutyaiskola nélkül is megtanul ülni, feküdni, meg az ilyen egyszerű dolgokat. Pár ismétlés persze szükséges, de a tanulás általában gyorsan megy. A probléma a betartatással szokott lenni, egy idő után pontosan tudja a kutya, hogy mit kéne csinálni, de nem teszi meg, ha nincs rá oka.

Amúgy általában a fent említetteken kívül lábnál közlekedést tanítanak irányváltásokkal, különböző sebességekkel, mindezt pórázzal eleinte, aztán anélkül. Közömbösítés is folyik a verekedős kutyák és az általános fegyelem kedvéért, aztán meg sulija válogatja. Külön mehetsz őrző-védő képzésre, agilityre, nekieshetsz mindenféle vizsgáknak, satöbbi.

2011. júl. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ja, az állítást kihagytam, az is "tananyag", és nagyon hasznos :)
2011. júl. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nálunk a kutyasuliban ezeket tanuljuk, mint alapengedelmesség: ül, fekszik, áll, ott ül, ott fekszik, ott áll(ezek ugyanazok mint a marad, csak abban a pozícióban kell maradnia amit mondunk neki), jobbra át, balra át, hátra arc, lábhoz, hozzám(behívás), akadályugrás.

Azt hiszem ennyi, de természetesen ha valami rossz szokása van a kutyának, a kiképző szívesen segít bármiben, versenyre is készít fel kutyákat és gazdikat egyaránt ingyen, és még bevállalt ingyen nyomkövetést is.

2011. júl. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ja és van őrző-védő(aki igényli és benne van a haladó csoportban, úgy az is ingyen van)
2011. júl. 16. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én annak a hive vagyok, hogy az alapdolgokat, ül, fekszik, marad, jó otthon, illetve egyéni órákon megtanulni. Egy "nyers" kiskutyával beállsz egy kezdő csoportba, és ott minden más érdekelni fogja, csak az nem amit szeretnél, igy felesleges rángatás lesz belőle. Főleg a láb mellett haladásnál. Először tanulja meg nyugodt környezetben, rögződjenek benn a vezényszavak, és utána lehet, sőt kell is a csoportban való munka.
2011. júl. 16. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Utolsó: Én is úgy kezdtem, 10 hónapos korától kezdtük, és most ő a csoportunkban a legokosabb:)
2011. júl. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Megvannak az előnyei az otthon tanításnak is, de azért aki kutyasulin kezdi, annak is mindig sikerül, ha akarja.
2011. júl. 16. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szebb, és pontosabb, ha egyénileg tanulja. szerintem.
2011. júl. 17. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!