Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezek az öregedés jelei?

Ezek az öregedés jelei?

Figyelt kérdés

Van egy kilenc éves Golden Retriever kutyám. Nemrég észrevettem rajta, hogy fogyott, a szőre őszülni kezdett(A szeme körül már fehér, és a lábai is kezdenek), a fara felé ha csak hozzáérek is kisebb szőrcsomók hullanak ki. Ezek már az öregedés jelei? Nem szeretném ha itt hagyna. Szörnyű lenne. Ma már két sírást is köszönhetek a gondolatnak :(

Mivel tarthatnám egészségesen? Milyen apró tünetekre figyeljek mindenképp, melyek ennél a fajtánál a főbb öregkori megbetegedések? Érzem, hogy már megint sírni fogok...


2011. júl. 4. 18:56
 1/8 anonim ***** válasza:

Jujuj!

Tudom,mit érzel!Nekem is van egy 12 éves kistestü kutyim,aki már túl van egy porckorongsérven:((

Én is egyre többet gondolok,hogy mi lesz ha.........eljön az ideje!Sajnos sok mindent nem tudunk tenni,az idő megy...Csak próbáljuk a hátra lévő /reméljük,hogy éveikeet/boldoggá tenni!

2011. júl. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy cipőben járunk... :(
2011. júl. 4. 19:25
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Etess vele kifejezetten öreg kutyáknak való prémium tápot, az is segít. Meg van egy könyv, David Alderton: Idős kutya a családban, 120 jótanács. Szerintem olvasd el, biztos vannak hasznos tanácsok.
2011. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ezt a könyvet le tölthetném valahonnan? Ha nem, Alexandra könyvesboltban kapható?
2011. júl. 4. 19:55
 5/8 anonim ***** válasza:
A zöldkagyló kivonatos étrend kiegészítő, nagyon jót tesz az ízületeknek idős korban (is).
2011. júl. 4. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet kapni Alexandrában.
2011. júl. 4. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! :)
2011. júl. 5. 08:04
 8/8 anonim ***** válasza:
Az őszülés az öregedés jele, a csomókban való szőrhullás és a fogyás nem feltétlenül. Keresd fel a állatorvost, és kérj nála időskori kivizsgálást (árat nem tudok, dokinként változó). Sajnos ebben a korban már jelentkezhet daganatos betegség is, fogyás az egyik tünet is lehet.
2011. júl. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!