Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyák random megtámadását...

Compactegon kérdése:

Kutyák random megtámadását mikor hagyja abba?

Figyelt kérdés
Staffi szukám 9 hónapos. Engedelmes, bár feszegeti a határait. Van pár barátja akivel együtt játszik. Többek között egy német juhász szuka. Sajna néha előfordul, hogy valamelyikük elindul játék közben egy másik kutya felé, és elkergetik, vagy megpróbálják lerohanni. Általában pórázon van, és csak akkor engedem el ha "tiszta a levegő", de ritkán sajnos előfordul ez a baleset. Ilyenkor részemről természetesen bünti. Nyakbőr csavarás, majd földre lenyomás, ami nem egyszerű, mert nem maradt túl higgadt. Tisztában voltam vele mikor amstaff-ot vettem, hogy esetleg vehemensebb személyiségű kutyám lesz. Kellemetlen szitu és sokat küzdök a neveléssel. Találkozott már valaki olyan kutyával, akinél a dominancia és ösztönök olyan erősek, hogy nem lehet kinevelni belőlük?
2011. júl. 5. 12:04
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Ha a Tükör-módszer tetszik, akkor miért vinnéd a Cerbibe szétkannáztatni?
2011. júl. 5. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Én is a Tükör iskolát javaslom, a Cerberost nem ismerem, arról nem tudok véleményt nyilvánítani. Az igazsághoz viszont hozzá tartozik, hogy szükség esetén a Tükör iskolákban is kap a kutya rendesen, egy-egy "megtoláskor". Mondjuk ez inkább csak kívülről látszik durvának és leginkább a gazdinak fáj, de legalább lesz egy kezelhető kutyája.
2011. júl. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

nem lett suli a vége, de a kutyus szép kezelhetővé ért lassan :)

köszi az eddigi válaszokat.

2011. nov. 26. 13:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!