Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vizslát lehet kennelben...

Vizslát lehet kennelben tartani télen is?

Figyelt kérdés

Egy vizslás oldalon azt olvastam, hogy télen be kell vinni. Kérdésem, hogy mennyire kell ezt betartani? A kennel a garázs mellett van, szélvédett helyen, és azon belül is van kutyaházikó. Ez így elég lehet?

Köszönöm!


2011. júl. 5. 13:34
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Már úgy gondolod,hogy állandóan kennelben,vagy szabadon járhat az udvaron is?
2011. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
Szerintem fölösleges télre beköltöztetni. A vizslák nem olyan kényes kutyák...:) Ráadásul nem is olyan kis testű, nem tudom hogy viselné a bezártságot. Úgy gondolom kint lesz semmi baja télen, nekem egy labradorom és egy pulim van, ők is kint laknak egész télen, csak néha jönnek be a garázsba melegedni. A labradorom még kifejezetten élvezi is a havat :)
2011. júl. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:

előző vagyok

* nem lesz semmi baja

2011. júl. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha meg van a napi 2 óra rohangálása a kerten kívül, erős ingerkörnyezetben és a kutyaház nagyon jól szigetelt, akkor esetleg igen. De alapvetően a vizsla mindig is hatalmas becsben volt tartva, télen leginkább a kandalló elé való a gazdi lába alá.
2011. júl. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A mínuszokat nehezen viseli a vizsla. A pulinak és a labradornak is elég jó kis bundája van, de a vizsla rövid szőre..... én biztos nem tenném kennelbe, de te tudod, milyen céllal tartod.
2011. júl. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Persze az udvarra mehet szaladgálni, amennyit csak akar :) Csak a téli éjszakák miatt vetődött fel a kérdés.
2011. júl. 5. 14:09
 7/12 anonim ***** válasza:

Sosem fogom elfelejteni,hogy egyszer télen,éjjel, hazafelé mentem,és egy éjjelnappali bolt elé ki volt kötve egy vizsla. Csak pár perce lehetett ott, de annyira fázott,hogy szinte pattogott a földön. Nekem dogkeverékem volt,és bizony őt is be kellett engedni,hiába volt borjúméret.

Meg nyilván nem fog fagyni, de szerintem be kéne vinni.

2011. júl. 5. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Az udvaron szaladgálás édeskevés egy vizslának, pláne ha gyakran kell kennelben is lennie. Ismerek olyan vizslát, akin 2-4 órát fut ló mellett, és mikor hazaér az első dolga odahozni a labdáját, hogy dobáld még kicsit levezetésnek.


Ha nincs rendszeresen sétáltatva,és be sem akarjátok engedni, akkor minek nektek kutya? Kerti dísznek?


Ismertem Rotweilert aki megfagyott a jól szigetelt kutyaháztban télen. A családom masztiffja is bent van novembertől márciusig éjjel, mert bizony volt, hogy jégvirágot láttunk az orrlyukában.


A kutyának az ember mellett van a helye, pláne egy ennyire embercentrikus kutyának, mint a vizsla. A kutya falka állat, csapatban él, csapatban aktív. A kutya nem szaladgál egyedül a kertben, maximum ha nagyon-nagyon tele van energiával, mert a gazdái szarnak rá, de akkor sem szaladgálni fog, nehogy azt hidd. Minden bogarat megugat, minden növényt kiás, rájön hogy juthat át a kerítésen, stb.


Válassz valami hatalmas bundájú önálló territoriális viselkedési kutyát,ha ilyen körülmények közé mindenképp kutyát akarsz. Nagy szörű, közép-kelet Európai, ázsiai juhászkutyák bírják ezt a fajta ridegtartást, csakhát őket meg nem olyan könnyű kezelni.


Napi minimum 1 óra séta kerítésen kívül, a gazdával, és télen éjjelre az előszobáig beengedni legalább. Ezeket minimum illene teljesíteni, ha nem kínozni, hanem tartani szeretnél vizslát.

2011. júl. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
És a vadászok vizslái?Ne mondja senki,hogy télen szobakutyák!
2011. júl. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Dehogyisnem! Nem láttál még régi festményeket? Minden nemes, vadász bent tartja a nagy becsben tartott vadásztársát egy báránybőrön a kandalló előtt.


Nem gondolod, hogy azt az állatot, aki segít a legfinomabb falatokat a tányérra juttatni, csak úgy kicsapták a kert végébe?!

Hatalmas becsben tartják és tartották őket mindig is a vadászok.

2011. júl. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!