Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermannt lehet kennelben...

Dobermannt lehet kennelben tartani? (részletek lent)

Figyelt kérdés
Naponta 2-3 órát foglalkoznék vele (séta, játék, tanítás stb.)! Napközben viszont kennelben lenne! Télen is lehet kennelben vagy akkor inkább vigyem lakásba? úgy tudom, hogy a dobermann nem bírja a telet, de ha extra hőszigetelt kutya házban lenne akkor se? (nagy fagyasztóládából szeretnék csinálni kutyaházat úgy hogy ne tudjon befújni a szél és még raknék bele egy réteg hőszigetelést is illetve szivacs vagy szőnyeg lenne az alján)
2011. okt. 1. 13:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%
És napközben miért kellene kennelben lennie? Akkor mi a csudáért akartok kutyát, ha bezárjátok?
2011. okt. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Én 2.emeleti lakásban lakok! Egy ismerősöm udvarában lenne, ahol van a német juhászom is, de szabadon ott nem lehet, mert szoktak ott lenni beteg, sérült menhelyi kutyák is, ha tele van a menhely, de nem egy kennelben lenne a német juhászommal, mert a fülén a kötést leszedné a kölyökről, meg ha kant vennék akkor az lenne a baj mert minden kannak neki megy az nj-m, ha szukát veszek akkor meg az a baj, hogy ha tüzel akkor minden képpen el kéne zárni!
2011. okt. 1. 13:34
 3/15 A kérdező kommentje:
Ja és az ismerősöm nem foglalkozna vele (nem is engedném), csak én foglalkoznék vele!
2011. okt. 1. 13:35
 4/15 anonim ***** válasza:
69%

Uhh, ez a sztori több sebből vérzik.

Akarsz venni egy kutyát úgy, hogy egy tök más embernél lenne bezárva, ahol már amúgy is van egy neveletlen német juhászod?

És az ismerősöd nem is foglalkozhatna a kutyával? Szerinted egy kutyának ez élet, hogy napi 2-3 órát ott vagy, aztán mehet vissza a kennelbe?


Felejtsd el, ennek így semmi értelme. Miért nem elég az az egy kutya, ami már megvan?

2011. okt. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az én Német juhászom cseppet se neveletlen!!! Most 6éves és május végén került hozzám! Neveletlen volt, de már megneveltem! Nagyon sok dolgot megtanítottam neki! ha póráz nélkül viszem elhagyatottabb helyeken akkor, ha elindul egy kan felé, hogy letámadja vissza tudom hívni, de nem mernék hozzá zárni egy kan kutyát!
2011. okt. 1. 13:50
 6/15 A kérdező kommentje:
Van kulcsom a házhoz, akkor mehetek oda amikor akarok! Attól még hogy 2-3 órát foglalkoznék vele, nem azt jelenti hogy annyi időt vagyok ott! persze hétvégén többet foglalkoznék vele, illetve kutyaiskolába hordanám, mert munka vizsgára, versenyekre szeretném vinni a kutyát!
2011. okt. 1. 13:55
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ja, bocs, nem írtad, hogy a német juhász csak pár hónapja van veled. Akkor nem szóltam, sorry.

Figyi, egy jól szigetelt házban nyilván nem fázna a dobermann, de én úgy gondolom, hogy egy rövid szőrű fajtának nem kint van a helye.

2011. okt. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Ezért is kérdeztem, hogy télen fel vigyem-e a lakásba?! Bár az itthoniak nem örülnének neki, de a szobámban lehetne! Jövő nyárra szeretnék venni egy kölyköt akkor kb.2 hónapig legtöbbet itt a lakásban lenne, de szoktatnám a kennelhez is!
2011. okt. 1. 14:06
 9/15 anonim ***** válasza:
78%
.én is sajnálom szegényt,kb mintha menhelyen lenne.ezzel ez erővel mehetnél menhelyre önkéntesnek,mert ott is kb ennyit foglalkoznak a kutyákkal.én ragaszkodom a kutyámhoz,nem tenném ki a haverom kertjébe bezárva csak hogy elmondhassam van egy dobermannom.nekem a kutya társnak kell,NEKEM kell,és nem a szomszédnak,havernak..stb ráadásul a kutyának is szüksége van a gazdával való kontaktra majdnem 0-24ben.így tiszta menhely feeling amit akarsz csinálni.
2011. okt. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
menhelyre is járok, önkéntes vagyok! Nem arról van szó, hogy egy kis lukba lesz bezárva a kutya és le lesz tojva! Én azért szeretnék egy Dobermannt mert imádom ezt a fajtát (2.kedvenc fajtám) és nem azért hogy elmondhassam hogy van! Látszik, hogy nem ismersz! A német juhászomat imádom, ilyen jó kutyám még nem volt, egyenesen rajongok érte :) ! Ő már 6éves és lassan már rendesen benne lesz az öreg korban és szeretnék addigra még egy kutyát, hogy azzal is tudjak foglalkozni és így kicsit könnyebb is lesz majd elveszíteni a mostani kutyámat! még szerencsére bírja a terhelést hatalmasakat ugrik "repül" a labdáért, de már pár év múlva már nem fogja bírni a sok mozgást!
2011. okt. 1. 14:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!