Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Toy uszkár hogy bírja az...

Toy uszkár hogy bírja az egyedüllétet?

Figyelt kérdés
Napi 6 órát lenne egydül, édesapám itthon lenne, de ő dolgozik, nem lehetnének egy szobában. Reggel megfuttatnám a parkban, 10 körül apám vinné le 10 percre, majd 2kor én megint fél órára. vasárnap 8-12ig, majd 4-9ig. Kibírná? Vagy ha ő nem melyik kistermetű, lakásban tartható fajta?
2011. júl. 6. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
25%
Nem fog belehalni, de unatkozni fog, szerintem. Toy uszkárt, vagy akármilyet amúgy se vennék, nagyon nehéz megtalálni a megbízható helyet, nem ritka, hogy ezek a kicsi kutyák 3 év alatt elpusztulnak, sajnos.
2011. júl. 6. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi! :) sztem azért 3 nál többet él, a hörcsögünk tovább bírta... :D


És a sima törpe? játék lenne neki, reggel kifárasztamám, hogy aludjon egy jót, csak mégis... :S :D

2011. júl. 6. 08:32
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, a legtöbb kutyatulajdonos dolgozik (különben miből tartaná el az ebét? ) és a legtöbb kutyának nem okoz gondot az egyedüllét. Ha tisztázott a rangsor, kiskorától fokozatosan szoktatod, akkor kicsi az esélye, hogy kialakuljon a szeparációs szorongás.

Egyébként a kutya ragadozó, és mint ilyen, van néhány nagyon aktív időszaka (vadászat, ami ugye kutya esetében séta) azon kívül pedig általában henyél.


Ha nem bírja az egyedüllétet, akkor általában nevelési probléma áll a háttérben.

2011. júl. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi, most megnyugtattatok! :D
2011. júl. 6. 09:14
 5/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem goldenem volt bent a házba fél éves koráig, semmit nem szedett szét, nem unatkozott mindenhol(volt 3 szoba az emeleten a számára, fürdővel és emeleti "nappalival") volt vagy 5 játéka amiket cserélgettem, labdát szúrtam át, kötöttem a plafonra, mondanom sem kell meg volt veszve érte:)) Övé volt az egész emelet, amikor már nagyobb volt, átugrotta a lépcsőnél a kerítést és lent az ajtó előtt várt:) Mielőtt elmentem kinyitottam a bejárati ajtót, kitámasztottam, elvégezte a dolgát az udvarba(nagy udvar volt) futkározott míg elkészültem, aztán felvittem az emeletre, meglöktem neki a labdát, mert anélkül nem engedett el sose, becsuktam, elmentem. Amikor megjöttem, leengedtem az emeletről, azonnal kiengedtem újra, akkor kicsuktam, ledobtam a táskám, kimentem hozzá, játszottunk egy órát, futkározott, ebédeltem, addig visszajöhetett, aztán elvittem több órás sétákra és este sötétedéskor vittem be a házba, addigra úgy elfáradt, hogy tudtam tanulni tőle és másnap se volt baj vele:)(ha elmaradt a több órás séta, akkor sem mondjuk:))

(Amikor anya otthon maradt egy napra, azt mondta, hogy egész nap azt hallgatta ahogy játszik, iszik, alszik.:)))


Tegyél neki játékokat, de ne csak 1et, hanem többet és néha cseréld ki, és szerintem nyugodtan lógass fel neki valahová labdát, nekünk az volt a kedvenc:)

Ja és számítógépet, tv-t húzd ki, nehogy megrázza az áram, a konnektorba pedig tegyél dugót(amit a gyerekek miatt is tesznek bele). Remélem segítettem:)

Amúgy ha unatkozik egész nap, úgyis látod rajta, ha hazaérsz foglalkozz vele és nagyon élvezni fogja:))

2011. júl. 6. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Oh de még mennyit segítettél! Köszi! :D
2011. júl. 6. 09:30
 7/8 Kokkolino válasza:
100%
Nekem 2 uszkárom van az 1ik toy és már a 7éves lesz és elég jól bírják az egyedüllétet külön külön is és együtt is!Egyáltalán nem igaz hogy 3évig élnek nemtom ki volt az az okos aki azt írta hogy 3évig élnek!Esetleg ha érdekel extra mini toy uszkár vkit az írjon jelenleg 4kiskutya van eladó!
2011. júl. 6. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Nekem Toy Uszkárok van és sokat van egyedül mert suliba járok de nagyon jól birja csak ha nem futattom meg este után elégé Hiperaktiv és nem hagy aludni. Igazából csak ajánlani tudom neked is mert pici és aranyos és most 9éves !
2012. nov. 11. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!