Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányszor kapjon enni egy 6...

Hányszor kapjon enni egy 6 hónapos németjuhászkutya?

Figyelt kérdés
2x adtunk neki és mostanába reggel otthadja a felét pedig nem adunk neki olyan sokat.és 1x jutalom falatot mikor tanitjuk.
2009. márc. 29. 18:21
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

hát eza ttol is függ ,mennyit adsz neki? miylen minöséget?

én eyg éves korukig etettem 2-3 öket,aztán szép fokozatosan csökkentettem le.

2009. márc. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Ugy nem tudom mennyít adok egy müanyag tálba adom neki nem olyan nagy. reggel este tészta rizsa csírkefarháttal és 1x napközben jutalom falatot mikor tanul.
2009. márc. 29. 18:43
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
2x bőven elég.
2009. márc. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

6 hónapos kori 3x .6hónaposkortól-1éves korig 2x.

1 éves kora után elég neki 1xadni.

2009. márc. 29. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
1 éves koráig érdemes lenne minőségi száraztáppal etetni,mint pl a Royal Canin,Acana,Orijen,Hill's,Eukanuba,Almo Nature!
2009. márc. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy hányszor kell neki enni adni, azt sokszor a kutya maga is "megmutatja". Ha már az egyik étkezésnél nem eszi meg az elé tett ételt, akkor az egyik étkezést el lehet hagyni nála. Vagy először csak fél adagot adjatok neki reggel, este kapjon egész adagot. Ha így sem eszik rendesen, akkor el lehet hagyni a reggelit.

Ha házi kosztot kap, akkor adjatok neki minél változatosabb dolgokat: zöldségeket, tojást, tejterméket. Keverhetsz az ételébe extra szűz olivaolajat, attól szép lesz a bundája. De eleinte csak 1kávéskanállal, majd fokozatosan emelheted az adagot 2-3teáskanálig. Illetve ajánlom figyelmedbe a zöldkagyló kivonatos dolgokat (pl luposan gelenkraft), ami a csontok, izületek megfelelő fejlődését nagyban elősegíti. A minőségi tápok sem mindig megfelelőek. Kutyája válogatja.

A mennyiségnél pedig nézd meg,h milyen súlyban van a kutyád. Ha még lehet érezni a bordáit, akkor jó súlyban van. Ha nem, akkor kevesebbet kell neki adni. Egyébként azért is ajánlatos két adagban elé tenni az ételt(reggel és este), mert a németjuhászok (és álatlában a nagytestű fajták) gyomorcsavarodásra hajlamosak, azt pedig a nagy mennyiségű étel okozza.

2009. márc. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemesebb lenne száraztáppal etetni, de végülis ez is megfelelő. Csak nincs benne olyan sok vitamin mnit amennyi a kutyusnak ennyi idős korába kellene. Nah hát az Eukanuba... légyszí azt ne adj neki, hallottam róla egykét dolgot. (állatkísérletek stb...) Nem érdemlik meg hogy megvedd azt a fajta tápot. Ez csak egy tanács, ahogy te gondolod. Amúgy szerintem nyugodtan elég lesz fokozatosan kevesebbet adni, mert ahogy látod már nem ígényel olyan sokat.
2009. márc. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ma reggel is csak keveset evett otthagyta. már látom hogy reggel nem éhes de este meg nagyon. változtatok rajta. vettem jo minöségi tápot. kutyaboltban ajánlották. megprobálom összehozni hogy jo legyen. amugy a hus rizs és tészta én mindig teszek hozzá zöldséget mert nagyon szereti.
2009. márc. 30. 09:14
 9/10 anonim ***** válasza:
nekem is németjuhászaim vannak, és egyszer kapnak enni, de mindig van kint előttük táp. lehet, hogy egy kicsit sok kaját adsz a kutyádnak. azt javaslom, hogy úgy csináld mint én, mert ha mindig van kint előtte táp, nem fog habzsolni, de meg fogja enni a kaját amit adsz neki (ha finom kaját kap, csak akkor, mert az ugye finomabb a tápnál xD)
2009. ápr. 12. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok. már igy csinálom beált az etetés sokkal kevesebbet eszik hogy bejött a jo idö.és szinte mindig van elötte táp.
2009. ápr. 13. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!