Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megbízható lesz a Husky...

Megbízható lesz a Husky később is?

Figyelt kérdés
Kertes házban lakunk én és a családom. A két kislányom most 5 és 6 évesek, szeretnének kutyát. Most beleegyeztem. Huskyt szeretnének, mert az gyönyörű kutya. De ha kölyköt vennék, egészen kicsit. De attól félek, hogyha megnő, nem-e lesz e kiszámíthatatlan, hogy esetleg megharapja a gyerekeket? (az ár nem akadály)
2011. júl. 7. 15:56
 1/10 anonim ***** válasza:

A husky nagyon nagyon kedves fajta, ha megfelelően van nevelve akkor nem valószínű, hogy bármi ilyen jellegű probléma lesz vele...de nagy a mozgásigénye és sokat kell vele foglalkozni.

Ez a kedvenc kennelem oldalt van egy rész,hogy "husky infó" és alatta rengeteg információ a fajtáról, nevelésről, tanácsok stb.

[link]

2011. júl. 7. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
A husky nagyon emberbarát fajta. Talán senki nem tud neked olyan kutyát ajánlani, ami 100%-ban biztosan nem fog megharapni, hiszen ez kiszámíthatlan dolog. Ha a kutya következetesen van nevelve, husky esetén rendszeres testmozgásban van része!!!, akkor nem lehet baj. Tudnia kell, hol a helye a családban. Úgy tudom, a husky elég nehezen tanítható fajta, így mindenképp kell lennie a családban egy erős jellemnek, aki a falkavezér szerepét felvállalja. Ha a kutya nem talál a "falkában"/családban vezért, ő felvállalja ezt a szerepet, ebből később adódhatnak gondok. De ha rendes nevelést kap, és sok-sok testmozgást, min. napi 1 óra (ami nem a kertben rohangászást jelenti), akkor nem lesz gond.
2011. júl. 7. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
megbízható kutya. a miénk 8 éves, nem harapott még meg senkit. mikor idekerült pár hónaposan, még mi is (tesómmal) kicsik voltunk. kicsit bolond kutya: az udvaron lyukakat kapar, szokott néha vonyítani (nem ugatni), sokszor elszökik (aztán hazajön), de mindezek ellenére okos és szelíd. szerintem nyugodtan vehettek.
2011. júl. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igazán nem áll szándékomban beleszólni... de ennyi és ilyen kutyás tapasztalattal hogyan gondoljátok a kutyavállalást?? Mert az egy dolog h megveszitek a most még ovis, de legkésôbb 2 év múlva iskolás gyerekeiteknek a kutyát...és utána?? Ki neveli? Hogyan? Sétáltatás? Kutyaiskola? Nekem ez így furcsa. Ha ismerôsöm, rokonom lennél és elémállnál egy ilyen ötlettel, tuti lebeszélnélek.

Egyébiránt a husky nem egy agresszív fajta (bár ilyen nincs is - csak elrontott kutya), de ha nincsenek lekötve az energiái akkor unatkozik és elkezd szökni. A huskykra nagyon jellemzô a szökés - ha nem foglalkoznak velük eleget.

2011. júl. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
most te engem akarsz provokálni (3. vagyok)? akkor menj és szopd telibe a kutyád péniszét hogy legyen vele foglalkozva!
2011. júl. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem. Én ezt a kérdezônek írtam... de ha ennyire magadra vettél valami olyat ami nem is neked szólt, akkor az nagyon betalálhatott :oP
2011. júl. 7. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A husky tényleg gyönyörű kutya, de! Nem fog házat őrizni soha sem. Marha nagy a mozgásigénye, nem lehet egy fél órás sétával lemozgatni és az udvar önmagában piszok kevés... Ha unatkozik, rombolhat és szökhet is. Állandó kennelben tartást nem tűri és a kisállatokra is vadászhat (pl. macska, baromfi). Ezt mindenképpen vedd figyelembe, mielőtt ilyen kutyát veszel.
2011. júl. 7. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a miénk nem bántja a macskát. amúgy se merné, mert megismerné a haragom
2011. júl. 7. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

3.:


Talán azért mert a Husky közvetlenül a farkasok leszármazottja????? Farkas nem marad meg ember mellett, mindig elszökik. Szerencsére a Husky az húz az emberhez, és visszajön. Csak körül néz egyet. Na meg miért kaparja a lyukakat? Hülyeségből? Benne van az ösztön. Rejtegeti a kaját más kutyák elől, illetve eltárolja télre, ami persze ide nagyon nem jön, de ő erről nem tud......


Amúgy a legrendesebb kutya a világon, a miénk már 16 éves. :(((

2011. júl. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi.
2011. júl. 10. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!