Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tud e valaki hazi modszert ha...

Tud e valaki hazi modszert ha a kutya patkanymerget evett?

Figyelt kérdés
A mienket megmentettuk meg egy ora multan is,de csak allatorvosi segitseggel,hanytatassal.Otthon mindennel probalkoztunk,de semmi se valt be.Jo lenne minden kutyatartonak tudni hogy mit kell ilyenkor csinalni!
2011. júl. 7. 19:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Csak orvos, azonnal a segítség Otthoni varázslás nincs.
2011. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
tejet itatni vele!
2011. júl. 7. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
igen tejet.. kémia órára kellett volna járni.
2011. júl. 7. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
És a tejtől meggyógyul?
2011. júl. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
44%
igenokos utolsó válaszoló: a tej "kihajtja" a szervezetből a méreganyagot..
2011. júl. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Itass vele tejet (méregtelenít), de azért egy dokinak mutasd meg!!!!

Nemrégen olvastam, válaszoltam itt egy kérdésre. Kutya rossz állapotban volt, méregre gyanakodott a gazda. Tej + doki volt az ajánlat. Tejet nem tudom kapott e, de a doki már későn ért ki, szerencsétlen állat elpusztult. Aztán kiderült, hogy a méreg helyes megállapítás volt, abból is a patkányméreg lett a nyerő.

Szóval mindenképpen vidd orvoshoz, vagy hívd ki hozzá, de rögtön. Aztán pedig még várjátok, adj neki inni egy kis tejet.

2011. júl. 7. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A patkányméreg belső vérzést okoz, úgyhogy erre a tej annyi mint halottnak a csók, már bocsánat a hasonlatért. Csak K-vitaminnal lehet segíteni (konakion injekció).

Szakmai segítség:

"GYÓGYKEZELÉS

Ha a méreg felvételét kellő időben észleljük, a sertést, kutyát vagy macskát meghánytatjuk. Mindhárom állatfaj meghánytatható 1-2%-os rézszulfát szájon át történő adásával. A szert kanalanként adagoljuk a hányási reflex kiváltódásáig. Ha 1%-os oldatot használunk, a szükséges oldat mennyisége testsúly-kilogrammonként 2 milliliter.

Ugyancsak adunk orvosi szenet ( Carbovet pulvis ) a méreg megkötésére, majd az adszorbeálódott toxikus anyagot sós hashajtókkal ( magnézium-szulfát, nátrium-szulfát, Károly só) távolítsuk el.

Súlyosabb esetekben mielőbb igénybe kell venni az állatorvos segítségét, aki vérátömlesztést és K1-vitamin injekciót ( Konakion ), esetleg kalcium- és C-vitamin injekciót is ad."

2011. júl. 7. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

[link]

Jelige: mindenm a kutya

2011. júl. 7. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
vegyipariba jártam csak tudom,hogy semmit nem ér a tej, te másik nagyokos
2011. júl. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Mennyi kutya életben maradna, ha a tej volna a varázsszer. Így, aki elhiszi, megitatja, és várja, hogy meggyógyuljon. Aztán sír, hogy elpusztult szegény pára.
2011. júl. 7. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!