Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Behívás probléma, segítség?

Behívás probléma, segítség?

Figyelt kérdés
8 hónapos terrierem kb 10-15 parancsot tud és végrehajt. Egyedüli nehézség és a leghatalmasabb egyben, hogy póráz nélkül nem mindig jön oda hozzám, ma amit leművelt, kb 1 óra hosszáig próbáltam magamhoz csalni, de semmi. (ilyen még nem volt, max 2-3 perc odajött eddig). Játszott valami bogárral, és hiába hívtam, ellenkező irányba mentem, zacskót csörgettem - semmi. Elindultam felé már kínomban- amit nem szabad tudom, de esély nem volt hogy visszajön, és persze szaladt előttem mindig, fel fel zabálva a földről mindent amit megint csak nem szabad neki. Nem tudom mit tehetnék sokat sétálok vele, és játszok is, viszem kutyák közé is, full jó kajákon van, imádjuk. Mi más kell még neki? Fenyítve a mai napig még egyetlen egyszer se volt. Lehet ez a baj?
2011. júl. 8. 00:07
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A mai világban egy maximálisan engedelmes kutyának is biztonságosabb ha az utcán, ahol forgalom van, vagy nincs járda, pórázon megy. Sajnos van, hogy a veszélyt későn észleljük, mielőtt parancsot tudnánk adni. Persze a behívásnak ettől függetlenül mennie kell. A neve után a gyere parancsot mondd, sürgetően. Az egyik módszer amit használtam az a kizökkentés, vagyis hirtelen kizökkenteni abból amiben el van mélyülve, ehhez lehet, hogy pár lépést közelebb kell menned, hívd, tapsolj és indulj elfelé tőle, sietve. Drasztikusabb, ráadásul ha épp felzabál valamit, mellédobom a kulcsot (ez csörög), "nem szabad" majd flegmán értemegyek a kulcsért, és elindulok elfelé, közben hívom, de akkor már nem bántom, az enyém jön mint az angyal. Örül ha odajöhet, és szépen ráteszem a pórázt. Ha rosszat csinál, soha nem hívom be, mindig én megyek oda. Ha elfut, akkor kulcs, így tudja, hogy hiába fut el. A behívás gyakorlásánál ha elsőre nem jön, ne büntessünk soha. akkor valamit nem csinálunk jól. először kis távolságról gyakoroljuk, kajával, akár leguggolva. később is kajával mindig rá lehet erősíteni. miért ne lehetne mindig kajával behívni? szóbeli dicséret is mindig legyen. jó gyakorlat, ha valaki megfogja a kutyád, te elszaladsz, úgy, hogy ő néz közben, majd ugrálsz, hívod, és amikor már nagyon akar hozzád szaladni, az illető elengedi, te pedig hívod, majd együtt szaladtok kicsit, és megsimized, megdicséred, kaja.
2011. júl. 9. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen Mindenkinek! Ma már az összeszedett kaját is lerakta a szájából! Nem akarom elkiabálni, de úgy tűnik változás van:)
2011. júl. 10. 00:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!