Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vigyáznak ugy az emberek...

Miért vigyáznak ugy az emberek a kutyákra? Miért tuloznak ennyire?

Figyelt kérdés

megvárják amig az összes oltásuk meg van,ha nem akkor nem merik ki vinni a házból se néhányan,meg ilyenek!

de miért spilázzák ennyire tul?


már nem azért de nekem az első kutyám ( 12 évesen kaptam) az se kapott semmi oltást és vittem sétálni de sose volt semmi baja!!


2011. júl. 8. 15:21
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
94%

Nem az emberek spilázzák túl, te vagy hanyag! Gondolj bele! Ha vki a gyerekének nem adatja be a kötelező oltásokat, lecsukják! Nem véletlen, ezt kéne a kutyáknál is! Végülis mennyi esélye van h szamárköhögést kapj? Semmi kb, de azért jobb ha oltva vagy. A kutyád rád van utalva, kötelességed mindent megtenni érte, amit megtennél a gyerekedért. Amúgy az ilyen hozzáállás miatt kötném az állattartást engedélyhez...

Nem bántásból.

2011. júl. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

most már viszem őket orvoshoz,mert felnött vagyok és van pénzem is rá,még fogkő miatt is viszem őket,meg ilyenek de,az hogy amig nincs meg az első három oltás és elzárjam a többitöl? ez hülyeség!

minek zárjam el a többi kutyától?

2011. júl. 8. 15:32
 3/27 anonim ***** válasza:
Csak elővigyázatosságból. Mert vszínű nem lesz baja, de ha tényleg? Túl kicsi ahhoz kivédjen bármit, vszínűleg meghalna, és akkor nagyon rosszul éreznéd magad. Persze erre nem sok az esély, de azért van.
2011. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
gz kérdező
2011. júl. 8. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
52%

mert pl a parvó egy halálos betegség. Hozzánk a rendelőbe csak ebben az évben 3 db parvós kölyköt hoztak be, ebből 2-nek semmilyen 1 nek 1 db oltása volt...a 3 ból egy se maradt életben...pedig folyamatosan kapták az infúziót de túl kicsik voltak (6-7 hetesek...sajnos valószínűleg már vagy úgy hozták el őket vagy az úton kaphatták el) Pedig az utóbbi években alig volt megbetegedés de tavaly összesen volt 7 esetünk idén meg már 3...

Minimum 2 oltása kell lennie a kicsinek, hogy a házból ki lehessen vinni nyugodt szívvel, de kutyák közé illetve olyan helyre ahol kutyák és sok ember is megfordul oda 3 oltás plusz 1 hét a minimum

2011. júl. 8. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
57%
Én félig meddig egyet értek a kérdezővel. Csak kis ideje divat kutyát házban tartani. Előtte kint voltak a kutyák a kertben. Mégsem lett semmi bajuk. Az oké, hogy nem visszük az utcára egy ideig, de az már beteges túlzás, hogy a házból sem mehet ki és a többi házikutyával sem találkozhat. Mindentől nem lehet megóvni. Az anyakutyát is beteges dolog (sőt kínzás) hónapokra elzárni a külviláőgtól csak mert kölykei vannak...
2011. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
52%
Ezek szerint még nem láttál kölyköt parvóban elpusztulni... Azon a 3-4 héten már semmi nem múlik, amit ki kell várni.
2011. júl. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
37%

Én is a te álláspontodon vagyok, kérdező!!

Száz évvel ez előtt is voltak kutyák. Fajtiszták is. És nem hinném, hogy azoknak meg volt minden oltásuk, minőségi tápon éltek és fogorvoshoz jártak velük. A mai a túltenyésztett fajtáknak már csak prémium tápot adhatsz, mert ha odadobsz nekik egy kis maradék tésztát viheted őket a dokihoz.

Én most is keverék párti vagyok, és asszem az is maradok, pedig nem egy fajtiszta kutya tetszik nekem, de járulok hozzá a tenyésztésből való megéléshez, mégha a tenyésztő tényleg nem szaporít.

2011. júl. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
*nem járulok hozzá
2011. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem láttam, pedig rengeteg kutyánk volt már. Ilyen formán az utcára se menjünk ki mert a fejünkre esik egy tégla.

És fontos a kutya meg van rá időm, de azért nem fogom hagyni hogy ő irányítsa az életem. Mert azért azt elég nehéz megoldani hogy vigyázz a kiskutyára főleg ha van más nagykutyád meg állatod és még éld az életed is.

Nekem mindegyik kutyámnál bőven elég volt, hogy nem vittem utcára és az alapvető tisztasági dolgok. Egy versenyre szánt kiskutyánál amúgyis elég gázos ha hetekre el akarnám zárni a világ elől amikor a legfontosabb korban van. A kiképzők is azt mondják, hogy viszik magukkal mindenhova ilyenkor.

Vannak tenyésztő ismerőseink is. Akik táborokat meg mindenféle rendezvényeket tartanak a kertjükben akkor is ha épp vannak almok. Szinte sír a boldogságtól ha valaki (akivel a saját kutyája is ott van) foglalkozik a kiskutyákkal amikor épp nincs ideje a szervezés miatt. Mégsincs semmi bajuk. Vannak olyan kutyáik akik a közös helyiségben hozzák világra a kölyköket, csupán ellető ládába rakják őket de ugyanúgy mászkál ott mindenki.

2011. júl. 8. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!