Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell/érdemes megnézni,...

Mit kell/érdemes megnézni, megfigyelni német juhász kiskutyus vásárlásánál?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 20:11
 1/3 anonim ***** válasza:

német juhászkutya elég nagy lutri. az egy külön világ (még a törzskönyvezés is máshogy van, mint a többi fajtánál). sőt, a munkás német juhászosoké még egy külön világ... sok a simlis, sok a hamis papír, sok az egészségügyi defektus, ami előjöhet a kutyáknál, és sok a széthúzás...

először is találd ki, hogy show vagy munkavonal érdekel-e jobban, aztán ismerkedj meg a tenyésztőkkel, a kutyákkal, találd ki, hogy melyik vonal tetszik jobban, és úgy válassz.


anno én is gondolkoztam a fajtán (munkavonal), de végül nem szántam rá magam, hogy beleássam magam a világukba.

2011. júl. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Elsőnek nézd meg a szülők törzskönyvét,tenyésszemle,egészségügyi szűrés,illetve a kiállítás eredményeiket. Utána nézd a fogakat,a színt,szőrzetet és a fej formáját,no meg a lábakat is.
2011. júl. 8. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne feledkezz el a szülők egészségügyi szűréseiről sem! Ha az nincs, akkor a többit már meg se kell nézni.
2011. júl. 8. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!