Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy pitbullt hogyan neveljek...

Zoli1212 kérdése:

Egy pitbullt hogyan neveljek ugy mint a többi kutyát vagy is enyhében vagy szigoruban?

Figyelt kérdés
2011. júl. 8. 22:28
 1/6 anonim ***** válasza:
58%
Neveld szívből, és meg lesz a hatása.
2011. júl. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Első válaszoló az, akit megesz reggelire a pitbull, ha nevelni kéne egyet. A pitbullal elég szigorúnak kell lenned. Ha nem vagy elég határozott, akkor nagyon visszaüt. Kemény kutya, csak akkor ajánlom, ha előtte már neveltél fel, és tanítottál be kutyát. Komoly figyelmet igényel, napi séta, más kutyákhoz szoktatás stb. Szerintem mindenképpen szerezz be egy könyvet, amiben benne van a nevelés. Ha rosszul csinálod, ez tényleg nagyon visszaüt ennél a kutyánál. Ne játszótársa legyél, hanem a falkavezér!
2011. júl. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Második válaszoló, pitbullt még nem neveltem, viszont rengeteg hasonló adottságú kutyát már igen. És én az első kommentet nem azokra a kutyákra értettem akit embertelen körülmények között fedeztettek és neveltek hanem azokra akiket jó helyről tenyésztettek. azokkal nem hiszem hogy különösebben szigorodni kellene.
2011. júl. 8. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

szigorúan, következetesen, de semmiképpen sem kegyetlenül!

hagyni kell, hogy gyerek legyen, vinni kell magaddal ahova csak tudod, szocializálódjon, játszatok együtt sokat (tipp: tanítsd meg még kölyökkorban ereszteni, később nagyon hasznos lesz :D), tanulja meg a szabályokat.

fontos, hogy a szabályokhoz MINDIG ragaszkodj! ha csak egyszer megenyhülsz, akkor véged van... nem arra gondolok, hogy letépi az arcod, hanem hogy ha megérzi a gyengeséged, akkor a fejedre nő.

és javaslom, hogy NE vidd őrző-védő képzésre. alapvetően emberbarát, jámbor kutyák, de sajnos a kiképzők könnyen átlendítik a ló túloldalára, és akkor már idegenre veszélyesek lehetnek. de a fegyelmezőt nagyon szépen meg lehet nekik tanítani, amilyen zsákmányosak, nagyon patent az engedelmes munkájuk, megéri foglalkozni vele!

meg hát ahogy nő, kezdjetek valami sportba, rengeteg energia és lehetőség van ebben a fajtában, vétek volna nem kihasználni...

2011. júl. 8. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szigorúan, ugyanis a Magyarországon található pittek felmenői között szinte mindig lehet találni egy-egy harcost, tehát aki viadalokon nyomul. Ezért jó nézni pl Ceasar Millian falkáját, csak Amcsiban vannak vidalaos pittek (a vékony fürgébbek) meg az a fajta, amit ő tart, ami mindig is házikedvenc volt. Szóval itt ilyen szinte nem találsz.
2011. júl. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ezen már én is elgondolkoztam. Mindenhol ebbe botlani, neki mindig az az adott problémája volt, ami a kérdezőnek és a felszínes kis összeállítás mindig segített....Na persze.
2011. júl. 12. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!