Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya bemehet a Balatonba?

Kutya bemehet a Balatonba?

Figyelt kérdés
Anyum szerint nem, de én láttam tavaly olyan kutyát a Balcsin aki a vizben játszott.
2011. júl. 9. 07:35
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
16%
Hivatalosan nem szabad bevinni - és ha belegondolsz, nem igazán kellemes gondolat, hogy ahol én meg a kisgyerekeim fürdenek, ott fürdik más kutyája is.
2011. júl. 9. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
ahol nem fizetős a strand, ott bemehet ;)
2011. júl. 9. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elég nagy a Balaton, miért ne mehetne be olyan kutya aminek semmi baja? Ennyi erővel én is írhatnám hogy amilyen emberek vannak félteném a kutyám bevinni mert még elkap valami fertőzést tőlük :) Én olyan helyen gondoltam bevinni ahol nem igazán fürdőznek emberek.
2011. júl. 9. 07:52
 4/18 anonim ***** válasza:

Nem rég még a szennyvíz is bemehet. ;)

A Balaton környéki települések szennyvize tisztítatlanul volt belevezetve.

2011. júl. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Ahol kifejezetten strandok vannak kialakítva, ott nem. Általában ki is van írva, hogy kutyát nem szabad bevinni. De a nem strandos részeken szoktak kutyát fürdetni. (Egyébként sose fogom megérteni azokat az embereket, akiknek a kutyák jelentik a legfőbb problémát a természetes vizekben. Az, hogy az emberek belepisilnek, az persze nem zavaró, és akkor még a hattyúkról és egyéb élőlényekről szó sem esett, akik bele is sz*rnak. Egy kutya ilyet nem csinál, és némelyik tisztább is, mint sok háborgó embertársunk.)
2011. júl. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
21%
én is be szoktam vinni magammal, a kutya is csak "ember"
2011. júl. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
0%
ma 07:52-es Azért sok fertőzés van amit a kutya hordoz és az emberre veszélyes(ebb). Fordítva nem igazán van ilyen.
2011. júl. 9. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A kutyák szőrén nemigen van emberre veszélyes fertőzés. Maximum a székletükben, de mint írtam, egy kutya (normális esetben) nem sz*rik a vízbe. Én akkor sem gondolom, hogy higiénikusabb pisiben fürdőzni, mint kutyával. Egyébként nyaranta sokszor szoktam a vizslámmal úszni Budakalászon a Lupa tóban, ahova sok más kutyát is szoktak vinni fürödni. Sose kaptam el semmilyen fertőzést. Ellentétben a strandokkal, ahol ragadt már rám ez-az, pedig ott ugye nincs kutya, csak emberek...
2011. júl. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

07:55

Az én kutyámnak semmi baja, szóval max arra van esély hogy ő kap el valamit az emberektől.


Egyébként én még fizetnék is érte napidíjat ha ez kellene ahhoz hogy bemehessen. Így most hogy vigyem el a nyaralásra? Szegény nézi a nagy tavat és ennyi? Imádja a vizet, a fürdést, a szivem szakadna meg érte. Nah mindegy, köszi mindenkinek, marad itthon szegény.

2011. júl. 9. 08:04
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi azt csináltuk, hogy nádasokban, ahol bemegy egy ösvény, ott mentünk be velük fürödni. Korlátolt, szűk látókörű barmok kitalálták, hogy nem mehetnek kutyák bele, de fizikálisan egy ilyen ökológiailag körforgó ilyen élővíznek semmi baja nem lesz attól, hogyha nemcsak a hattyúk szarnak beje meg a madarak, halak és a vadállatok amúgy is belemennek, hanem a házikutya is oltva, féreghatjva, egészségesen, szobatisztán. A kutya nem végzi a dolgát bele a vízbe. Soha.


A bőrről bekerülő napolaj sokkal kártékonyabb.

2011. júl. 9. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!