Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szüleim hozzá szoktatták...

A szüleim hozzá szoktatták ahhoz a kutyát, hogy bemehet az ágyukba. Hozzá lehet ahhoz szoktatni, hogy az én ágyamba ne menjen be?

Figyelt kérdés

A kutya már idősödik, csak eddig én külön laktam.

Engem viszont zavar a dolog, hogy szó nélkül bemegy az ágyamba, ma hajnalban fel is ébresztett ezzel, hogy bemászott hozzám.

Jó lenne, ha megtudnám neki azt tanítani, hogy ne másszon be az én ágyamba.


2011. júl. 24. 06:33
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
túrós tészta
2011. júl. 24. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
11%
Zárd be az ajtód, oszt csű...
2011. júl. 24. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet becsukni sajnos az ajtót, nem egyedül vagyok a szobában.
2011. júl. 24. 07:19
 4/9 anonim ***** válasza:
Nem tudd kizárni a szobádból? Gondolom -ha már külön is laktál - nem vagy már olyan kisgyerek, hogy ne merj becsukott ajtó mögött aludni, így viszont a blöki kint rekedne és max. a szüleid ágyában éjszakázna.
2011. júl. 24. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha párszor kirugdosod a te ágyadból, és rászólsz, hogy nem szabad, nem fog többet bemászni.
2011. júl. 24. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az előző mondja. Látványosan sajátítsd ki előtte az ágyadat, és inkább arra vedd rá, hogy magától lemenjen. Persze eleinte hozzá kell segíteni.:)
2011. júl. 24. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyszerűen tiltsd ki onnan. Próbáld elcsípni a pillanatot amikor készül felugrani az ágyra, határozottan szólj rá, hogy NEM,dobbants felé és kergesd el onnan. Ha már felugrott, lökd le az ágyról (de azért nem kell durván letaszítani) mond neki hogy NEM, és ezt annyiszor ismételd ahányszor fel akar jönni. A NEM mellé esetleg kiadhatsz morgáshoz hasonló hangot is.
2011. júl. 24. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Megfogod, leteszed a földre, és egy határozott NEM vagy NEM SZABAD-dal rászólsz (ami nálatok a rossz dolgot jelenti a kutyának ha valami rosszat csinál), és ezt mindig, amikor az ágyadba mászik. Meg fogja tanulni, hogy nem. Az ajtócsukás meg nem megoldás, a macskám felmászik a tetejéig... Aztán ha nyitva van, ugyanúgy bejön, szóval nem kizárni kell, hanem megtanítani, hogy nem. Meg fogja tudni tanulni, mivel nem ugyanarról az ágyról van szó, így tudni fogja, hogy a tiéd tabu. Ha a kanapéra hívná fel anyukád, te meg küldenéd le, akkor összezavarodna, de így nem fog.
2011. júl. 24. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 panettone ***** válasza:

Legyél határozott és kínálj fel másik altarnatívát. Tegyél a földre puha fekhelyet ,párnát valamit az ágy előtt és ha felugrik kelj fel és mond a helyedre ha oda megy dícsérd meg adj jutifalatot, ha csak látod hogy ugrani készül akkor csak határozottan mond hogy nem, ha marad a földön akkor helyedre simi+juti...a kutyák oksak hamar megértik.

Amúgy én a szülőkkel is beszélnék ugyanis egy idős tacsinak előbb utóbb problémás lesz az ágyra fel küzdenie magát utánna meg biztonsággal földetérni ez a módszer a későbbiekben akár egy balesetet is meglőzhet.

2011. júl. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!