Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi kell a vonaton utazáshoz?

Mi kell a vonaton utazáshoz?

Figyelt kérdés
Augusztusban mennénk vonattal rokonhoz, 2hétre.A kutyusomat is szeretném magammal vinni, mert nem szeretném itthon hagyni 2 hétre.Az a kérdésem, hogy lehet felvinni állatot a vonatra? Ha igen mi kell hozzá?Milyen papírok??Milyen kutyacuccok?
2011. júl. 12. 17:50
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

50%-os kutyajegy kell neki

Azon kívül szájkosár póráz, ha nagy, ha kicsi akkor beteheted szállítóboxba v ilyen kis kutyaretikülbe is.

Más nem kell

2011. júl. 12. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
tacskóról lenne szó, elég kicsi a feje, mindenképp kell rá??Ezt az 50%-os kutyajegyet hol kell megvenni és mennyiért?
2011. júl. 12. 17:58
 3/18 anonim ***** válasza:

Oltási könyv is mindenképpen legyen nálad! Sokan elfelejtik, de kötelező, és engem már szivattak vele.


Vagy szájkosár, vagy box kötelező, valamelyik legyen nálad.

2011. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Ja igen, és sorban állsz a pénztárnál kéred a sajátod, meg egy kutyajegyet.
2011. júl. 12. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

ÉS mennyibe kerül??

Egyébként köszi a válaszokat!!

2011. júl. 12. 18:08
 6/18 anonim ***** válasza:
Pénztárnál megveszed. A máv honlapján nem írják az oltási könyvet...de ja jobb ha van az a biztos. Igen kell rá szájkosár akármekkora a fe talán szájszíj is elég, de mindenképp kell valami amire ráfoghatod. ÉRted, ha külön utaztok egy boxban v az utastársadat nem zavarja leveszed, jön az ellenőr fel, azt kész.
2011. júl. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
Nem írják, mert közterületen mindenhol mindenképpen nálad kéne lennie hivatalosan, ezért nem említik külön. De tőlem kérték már.
2011. júl. 12. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:

Kistestű kutyát szállítódobozban, jegy nélkül poggyászként szállíthatsz. (Érdemes megmutatni a pénztárnál sokszor így is illik jegyet venni neki)

Nagytestű kutyát pórázon szájkosárral,kutyajeggyel szállíthatsz.



A Máv Start oldalán csak ennyit találtam:

[link]

2011. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nyakörv, póráz, szájkosár mindenképp, bár ha jó arcok vannak körülötted, és a kalauz sem szenya, akkor leveheted a szájkosarat.

És az oltási könyv is legyen nálad!

[link]

itt meg tudod nézni az árat, beírod, hogy honnan-hova, és alul a kedvezménynél beállítod, hogy élőállat...és így is kell majd kérni a jegyet a pénztárban:)

Jó utazást!

2011. júl. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Előttem író, a mávnál nincs olyan, hogy boxban kézipoggyásznak számít. Akármilyen kicsi is az a kutya, kötelező az élőállat jegy.

Arra figyelj, hogy csak másodosztályon utazhatsz kutyával, első osztályon nem, és intercity-n sem!


Utaztam már jó párszor kutyával, nekem kistestűm van, a barátnőmnek pedig goldija, de még soha nem kérték, hogy tegyük rájuk a szájkosarat.

2011. júl. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!