Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan vehetnem ra a szuleimet...

Hogyan vehetnem ra a szuleimet hogy kaphassak egy mopsz kiskutyat? Nagyon vigyaznek ra, szeretnem.

Figyelt kérdés
Gondoznam,rendeznem es ha kellene ejfelig is fenn lennek hogy gondozzam,es reggel 6-kor is felkelnek nem lenne gond.mig kigyulne a penz ra addig dolgoznek es barmit bevallalnek.
2011. júl. 13. 07:59
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
84%
igen, csinálnád ezt úgy 3 napig, aztán megunnád a kutyát, és kelhetnek szüleid reggel 6 kor, hogy levigyék.
2011. júl. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg az megoldás lehetne, hogy elvállalod az egyik ismerősöd kutyáját a nyárra. (Nem úgy gondolom, hogy csak sétáltatod, hanem befogadjátok magatokhoz) Úgyis sokan mennek/mennének nyaralni, de a kutyát nem vihetik magukkal. Akkor talán rájössz, hogy tényleg max 1 hétig bírnád...
2011. júl. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
76%
Szia, egy mopsz kiskutyával nehéz tud ám lenni az élet:-) Főleg, ha még fiatal vagy. Sokat kell vele foglalkozni, nem lehet kihagyni egyetlen alkalmat se, mert nagyon igényli. A miénk igazi hiperaktív, de pl. ilyen melegben nem szabad engedni, hogy sokat fusson, hűvösben kell vele játszani, ha pl. nagyon meleg panelházban laktok, lehet nem is érezné jól magát. Jó lenne sűrűn fésülgetni, hiába rövid szőrű, és a redőit tisztítani. Lehet, most úgy gondolod, mindent megtennél érte, de hidd el, egyedül ez nehéz lehet. Arról nem beszélve, hogy költeni is kell rá, minőségi táp, játékok, orvos...Hány éves vagy?
2011. júl. 13. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Nyár van, szép az idő, stb... Járj el valami menhelyre önkéntesnek. Ha azt szívesen csinálod, és rendszeresen, úgy ahogy kell, akkor talán a szüleid is azt fogják látni hogy valóban felelősségteljesen tudnád gondozni és nevelni a kutyádat. Anyagilag hogy álltok amúgy? Rengeteg pénzbe kerül egy kiskutya, meg esetenként a nagy is. Nem csak az hogy megveszed x tízezer forintért, hanem az oltások, ivartalanítás, állatorvosi költségek ha beteg, vagy akármi. Már pedig nem lehet azt mondani ha beteg a kutyus hogy most nincs pénz állatorvosra, jaj istenem mit csináljak.
2011. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutyát nem néhány hétre vállal az ember, tíz, tizenöt évig, vagy még tovább is ott van neked. Ez jó, ha valóban tudod ennyi ideig gondozni, de elég kevés ember tudja ezt ennyi időre garantálni, hisz 10-15 év alatt sok minden történhet. Főleg, ha fiatal vagy, majd elvégzed az iskolát, esetleg munkát vállalsz több műszakban, vagy továbbtanulsz egy másik városban és kollégiumba költözöl, összeházasodsz valakivel, aki másik városban lakik és nem vihetsz hozzá kutyát, szóval nagyon sok minden történhet, amivel most talán nem számolsz. És ilyenkor bizony a szüleidre maradna a kutya, akit ők nem akartak.


A másik dolog, hogy egy kutyát nem csak megvenni kell, hanem etetni (lehetőleg nem moslékkal), rendszeresen oltatni, ivartalaníttatni, kezeltetni ha beteg stb. Ez bizony anyagilag is jelentős teher. Nem írtad, mennyi idős vagy, de úgy sejtem, még iskolába jársz, tehát nincs rendszeres jövedelmed. Rendben, összegyűjtöd a pénzt a kutyusra, de ha egyszer csak beteg lesz, és azonnal el kell vinni állatorvoshoz, arra is lesz bármikor akár több tízezer forintod? Valószínűleg ez is a szüleidre hárulna.


Ha elfogadod a tanácsomat, gondold végig, hogy nem csak az lehet fontos, amit te szeretnél, de a szüleidnek is meg lehetnek a maguk szempontjai, mi több, a kutyusnak is. Ha másra nem gondolsz, legalább azt vedd tekintetbe, a kutyának sem lenne jó, ha bármelyik helyzet a fentiek közül előadódna, és olyan embereknek kellene gondoskodniuk róla, akik nem is akarták. Legalább a kutyus érdekében várj egy kicsit ezzel a dologgal, amíg felnősz, és nem leszel kutyástul a szüleidre utalva.

2011. júl. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
12 eves vagyok
2011. júl. 13. 10:11
 7/24 A kérdező kommentje:
es anyagilag nagyjabol jol
2011. júl. 13. 10:12
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

12 éves vagy... 16 évesen elkezdesz randizgatni, eljárogatni otthonról, csak a haverok számítanak, 18 évesen nekiállsz pasizni (elmész esetleg kollégiumba stb.), 20 évesen elköltözöl otthonról. A kutya meg 4 éves korától marad a szüleidre.

Érthető, hogy az övék a döntés, ők NEM akarnak kutyát!

2011. júl. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát 12 évesen az egyetlen esélyed az ha a szüleid maguknak akarnak egy kutyát. Nagy felelősség és rengeteg pénz, ők tudják hogy ezt be akarják és tudják-e vállalni. Maximum arról próbálhatod meggyőzni őket, hogy nekik van szükségük egy kutyusra. De szerintem még nagyon fiatal vagy ehhez. Különben nem lenne lényeges hogy mopsz vagy nem mopsz. Amikor én kutyát akartam voltak elképzeléseim hogy milyen legyen. Spániel:) Aztán egy 1 éves keveréket fogadtam örökbe ami hírből sem ismert spanit:) Rengeteget kell foglalkozni vele. Nem lehet kifogás, hogy de ma sokat kellett dolgozni, blablabla, vagy sok a házim. És a tanulást sem hanyagolhatod el miatta. Gyerekkoromban nekem sem engedte anyukám, így utólag nem is bánom. Végül 27 évesen lett saját kutyám, előtte ideigleneseztem. Jobb hogy így alakult. A kutyám szempontjából is.
2011. júl. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, én elhiszem, hogy nagyon szeretnél egy kutyust, gondoznád, etetnéd stb, de nem tartana sokáig ez a lelkesedés. Higyj nekem. Én ugyanezt mondtam a szüleimnek, és kaptam is egy kutyust, de a szüleimnek kell fizetni a majdnem 60€-s tápot, mivel nekem már végképp nincs pénzem!! Nagyon drága dolog ez a kutya! Gondold át jól

15L

2011. júl. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!