Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van valakinek Bichon kutyusa?

Van valakinek Bichon kutyusa?

Figyelt kérdés
Mennyi idős?fiú,lány? mióta van veled? Viselkedése milyen? Szobatiszta? Hol laktok?
2011. júl. 15. 10:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*Bichon Havanese
2011. júl. 15. 10:53
 2/14 anonim ***** válasza:
Van!
2011. júl. 15. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
nekem most van egy bichon frise-em de volt havanese-m is csak ő már nincs köztünk..de én csak jó tudok róla mondani mindig bolondos vidám eb volt,szobatiszta volt, egy baj volt vele hogy sokat ugatott minden piszenésre kapucsengőre ugatot..
2011. júl. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Részvétem. Én holnap hozom haza életem első Havanese kutyusát. :) És kíváncsi vagyok mások tapasztalataira.
2011. júl. 15. 11:01
 5/14 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előzőhöz. Néha szivesen megverném, mert minden szärra elkezd ugatni, hangosan
2011. júl. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nekem szerencsére nem ugat sokat:) Tényleg nagyon barátságosak, kedvesek, de nagyon figyelj a szőrápolásra, személy szerint nekem hosszú szőrrel jobban tetszenek. Az én kutyám is életében először van megnyírva, azt is megbántam(na jó, azért neki valamivel jobb így a nagy melegben). Arra is ügyelj, hogy minden kutyához engedd oda ami szelíd, még a nagy kutyákhoz is, különben te is meg kapod majd hogy így meg úgy félted... Én hál' Istennek nem kaptam meg, nem is csodálom, hiszen a kutyám első legjobb barátai mind statfordshire terrierek voltak, mára már van beagle, malinois, francia bulldog, németjuhász, westie haverjai, és még sorolhatnám.

[link]

[link]

[link]

[link]

Ha kellenek még képek, vagy tanács írj :)

2011. júl. 15. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyos. Köszönöm.

Arra lennék kíváncsi hogy mikor holnap haza hozom mit csináljak vele? Mármint akkor mikor haza érünk etessem meg vagy csak később? Lehet vele első nap játszani vagy hagyjam hogy felfedezze a házat? Illetve nálunk lépcső van mivel én a tetőtérben lakom a szüleim meg lent. Tud egy ekkora kis kutya lépcsőzni vagy kézben vigyem fel?

2011. júl. 15. 12:06
 8/14 anonim ***** válasza:

Ne hagyd lépcsőztetni, mert tönkremegy a gerince. Ha azt akarod hogy fent lakjon veled a tetőtérbe, tegyél kis rácsot a lépcső elé, tedd kutyusbiztossá a szobádat, ami azt jelenti, hogy minden pici esetleg törékeny dolgot zárj el, vegyél neki gumijátékokat, mert jól fog jönni, ha fogváltás lesz. Mennyi idősen hozod el? Melyik kennelből?

Az első nap hagyd egy kicsit egyedül a helyén, hadd szokja, majd napról napra mutasd be a családod tagjainak.

2011. júl. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Ha hazavitted, tedd le a fekhelyére, és ne piszkáld. Várd meg, amíg ő közelít majd hozzád.

Minden kutyánál más, hogy mennyire bátor, az enyém 1 óra után már mindenhová követett, és bejárta az egész lakást. A lépcsőzéstől kímélni kellene, a kistestű kutyáknak megterheli a gerincét és az ízületeit ha sokat mennek lépcsőn föl-le.

Víz legyen neki állandóan kitéve, lehetőleg naponta 1-2 alkalommal cseréld is ki, mert ilyen melegben nem árt, ha friss vizet raksz elé.

Az etetésre figyelj oda, mert az nagyon fontos dolog. (milyen tápot fog enni?)

Most még naponta 3x kapjon enni, 7-8 hónapos kora után már csak 2x etesd. Ne legyen kint hagyva a táp, mert a kutyák gyomrának fontos a rendszeresség, és nem tesz jót, ha egész nap "csipeget"

Ja igen, és mindig séta UTÁN kapjon csak enni, ez is nagyon fontos. Soha ne mozgasd teli gyomorral, ha evett, akkor hagyd pihenni egy kicsit.


Mivel ő még nagyon kicsi, így ne várj tőle nagy aktivitást, egy ideig még az lesz, hogy játszik, eszik, alszik.

2011. júl. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
7 hetes. Farádról(Csorna mellől) hozzuk el. Akkor a lépcsőzést hanyagoljuk. Köszi. Ha lesz még kérdésem akkor majd irok:) Köszi
2011. júl. 15. 12:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!