Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez vemhesség? (lejeb)

Ez vemhesség? (lejeb)

Figyelt kérdés
2 hete pároztattuk a Pekingi.P kutyusunkat egy ugyan olyan fajta szukával.Ez volt az első pároztatásunk,és a szukának is.Picit meg van dagadva a cicije:)és tej is jön belőle.Akkor vemhes?
2011. júl. 15. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:

A vemhesség:


A vemhesség általában 2 hónapig tart. A vemhesség első jele a fogamzás után körülbelül 4 héttel a csecsbimbók enyhe megduzzadása, erősebb rózsaszínű árnyalatúvá válása. A vemhesség 5.-6. hetében már kilehet tapintani kiskutyákat és ekkor már meglehet mondani, hogy hány magzat van a méhben. Ezek után a has növekedésnek indul. A magzatok számára az első három hét a legkritikusab, ebben az időszakban a gyógyszerek és fertőzések káros hatású lehet fejlődésükre. Az anyaállatot célszerű még vemhesség előtt beoltani mert a betegségek ellen termelt antitestek öröklődnek a megszülető kölykökre. A méhben lévő kölykök (hasonlóan az emberhez) érzelmi fejlődése már megkezdődik a méhben az anyaállat érzelmeihez képest.


Ellés:


A vajudás előtt 24 órával a kutya már szinte semmit nem eszik és egyre több időt tölt a kiválasztott helyen. Az ellés előtt sokuk nyugtalanná, harapóssá és ingerlékenyebbé válhat. Megkezdődnek a kisseb méhösszehúzódások és az első lölyök a szülőcsatornába jut, a magzatburok megreped és a magzatvíz kifolyik. Ezt követően kb. 2 óra múlva az első kölyök megszületik. A kiskutyák általában fejjel előre jönnek a világra, de van amelyik farral felé csusszan ki. A szuka általában fekve szül de vannak szukák melyek állva ellenek. A kiskutyák mind egy-egy burokbab jönnek a világra amelyet az anyaállat lenyalogat róluk, nyelvének maszírozásával veszi rá a kölyköket az első levegő vételre. Az első kölyök megszületése után 30 percen belül újra megindul az ellés.



Kölykök:


Az ellés utáni 24 órában a szuka egy pillanatra se hagyja magára a kölyköket. Születésük után két héttel még teljesen az annyuktól függenek. 3 hetesen már kezdenek szaglászni, járni, fülelni, nézelődni. 4-5 héten kmár nem annyira függenek anyjuktól kezdenek morogni, ugatni, csóválni a farkukat. 7. hét a kölykök már futnak, ugranak. A kölyköket lehetőleg ne vegyük el túl korán az anyjuktól mert a kölykök az anyjuktól tanulnak és sokmindent az egymással való játék közben tanulnak meg. A kölykök tápláléka: A kölykök az első 3 hétben kizárólag anyatejjel táplálkoznak. A 3 hét végétől már kaphatnak szilárd táplálékot. Az anya egy ideig még hagyja szopni a kölyköket, de ennek már nem tápláló szerepe van hanem megnyugtató, biztonságérzetet adó.


Az emberi társadalomba való beilleszkedésük a negyedik hét közepétől, a hetedik hét végéig tart. Ebben az időszakban kapott tapasztalatok befolyásolják a kölyök későbbi természetét. Hat-nyolc hetes korban nem érheti lelki károsodás a kölyköket, mert ez tartósan megmarad, és a későbiekben helytelen viselkedésben nyilvánulhat meg, melyet már nagyon nehéz helyrehozni.

2011. júl. 15. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi,de ezt már olvastam...AMIT MÉG ELFELEJTETTEM ÍRNI,HOGY SAJNOS A SZUKA KUTYUS NAGYON FIATAL ÁLLÍTÓLAG 2 ÉVESEN LEHET PÁROZTATNI A KUTYUST DE Ő CSAK KETTŐ LESZ MAJD..SAJNOS EZT ÉN SE TUDTAM..BÁR A TÜZELÉSE LE ÁLLT AMIKOR PÁROZTATTUK,DE HA JOBBAN BELE GONDOLOK MÁR VAN 3 HETE IS INKÁBB HOGY PÁROZTATTUK ŐKET.
2011. júl. 15. 20:12
 3/7 anonim ***** válasza:
ez inkább állvemhesség... normál vemhesség esetén a szuka csak 1 héttel az ellés előtt kezd el tejet termelni. Biztosan csak akkor lehetne mondani ha 24 nappal a fedeztetés után meglenne csináltatva az ultrahang amit ismételni kell a 30. napon, hogy a korai magzatelhalást ki lehessen szűrni.
2011. júl. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Remélem,kamu a kérdés és ilyen ostoba emberek nem kezdenek szaporításba.Tele van pincsivel a legtöbb menhely és gyepi.

Azt se tudod,mikor fedeztettétek,valószínűleg egyiknek sincs se papírja,se kiállítási eredménye,se eü.szűrései.

Az ilyen agyatlan szaporítókra akkora ebadót kéne kivetni,hogy ingük-gatyájuk rámenjen.

Inkább helyesen írni,fogalmazni tanulnál meg a szaporítás helyett!

2011. júl. 15. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Na azért jobb ha vissza fogod magad kicsit,mert én nem szaporítom a pincsiket...az én kutyámnak minden papírja meg van...
2011. júl. 16. 10:01
 6/7 anonim ***** válasza:
Eü.szűrések,tenyésszemle,kiállítási eredmények?
2011. júl. 16. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
az én kutyám az törzskönyves 7 hónaposan adták át nekünk(ismerősök)és a törzskönyvét fénymásolva...de a lány kutyusnak állítólag csináltatnak törzskönyvet
2011. júl. 18. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!