Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen parancsszavakat használ...

Milyen parancsszavakat használtok kutyátok tanításánál?

Figyelt kérdés
2011. máj. 14. 09:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ül , fekszik , ottmarad , áll, hozzám ,lábhoz, fürkész , hopp , előre , ereszd, hozd.Most ennyi jutott eszembe.
2011. máj. 14. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
ja és csípd meg.
2011. máj. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
"gyere le az ágyról" "ne bántsd a macskát" "kérsz enni? ENNI?" (azt érti) meg azt is érti hogy csont akkor csóvál előtte ha csontot kap:D
2011. máj. 14. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ül! Marad! Keresd! Hol a labda? Menj! Gyere! Edd meg, kérlek szépen!
2011. máj. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ül! Feküdj! Áll! Marad! Gyere ide! Hozzám! Hozd ide! Húzd! Köszönj(ilyenkor ad egy ötöst) Hangot! Lábhoz! Ölelj! Puff! Kelj föl! Keresd! Hol a labda? Vár! Egyél! Lassan! Kukucs! Kússz! Akadály hopp! Mancs!(rám teszi a mancsát) Tolat!

Most hirtelen ennyi jutott eszembe :)

2011. máj. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

10.16 vagyok

az előre és az ereszd kimaradt :)

2011. máj. 14. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
A "Hangot!" az ugatás ugye? Hú, arra meg szeretném tanítani a kutyát, csak még nem tudom,hogy álljak neki. :S Alapból nem egy erőszakos ugatós, csak akkor ugat, ha idegen jön, esetleg ha pofozgatom néha.(jétékból) HA miközben így játszunk és elugatja magát (a morgáson kívül) a játék hevében össze tudja csatolni a kettőt?
2011. máj. 14. 10:25
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen az ugatás. Én is játék közben tanítottam meg ezt neki. Ő akkor ugat ha nem dobom el a játékot csak tartom a kezemben és elkezd ugatni hogy naaa dobd már el. Ilyenkor megjutalmaztam vezényszóhoz kötöttem és rövid gyakorlás után már ment is.

Csak figyelni kell és pozitív megerősítéssel tanítani. Össze fogja tudni kapcsolni, amint ugat egyet mehet a jutalomfalat, amikor már rájön hogy mit kell csinálnia jelhez és parancshoz is kötheted.

Sok szerencsét! :)

2011. máj. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm! A másik kutyám is ugat, ha nem dobom el a labdát (mondjuk Ő folyamatosan). Azt meg fogja érteni, hogy amikor azt mondom, hogy "csend" akkor ne ugasson?
2011. máj. 14. 12:01
 10/11 anonim ***** válasza:
Olyankor nézz le a földre, tedd le a kezed és mondd hogy csitt, ha abbahagyja az ugatást mehet a jutalom. Egy pár ilyen ismétlés és rájön mit akarsz tőle. :)
2011. máj. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!