Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Anyum kutyája tüzel és nagyon...

Anyum kutyája tüzel és nagyon vigyáztunk rá, de ma reggel kiszökött és összeragadt egy kannal. Mit lehet tenni? Ivartalanítás?

Figyelt kérdés
Nem szeretnénk kölyköket és bár vigyáztunk rá, mégis megtörtént a baj. :S Ilyen esetben lehet ivartalaníttatni vagy van másik megoldás?
2011. júl. 16. 12:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát az okosabbak majd biztos írják a tablettákat, amitől elvetél a kutya meg hasonló lehetőségeket. Amit én biztosan tudok, hogy vemhes kutyát is lehet ivartalanítani és szerintem a jövőbeli "baleset" megelőzésére ez a legjobb megoldás.
2011. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Persze, vemhesen is lehet ivartalaníttatni.
2011. júl. 16. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
előtte is lehetett volna, hiszen tudtátok h baj lesz.
2011. júl. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
0%
hát én sosem tennék ilyet.. ha már nem ivartalanítottátok előtte, ne vegyétek el tőle a gyerekeket adjátok el és utána ivartalanítsátok...
2011. júl. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Vemhesen is lehet ivartalanítani, de beszélj minél hamarabb az állatorvossal! Ugyanis amíg tüzel, addig nem szívesen csinálják meg, a vemhesség előrehaladtával pedig már ugyancsak nem... Szóval lehet, meg is csinálják, de ne késlekedjetek, jövő héten keressétek meg az állatorvost.
2011. júl. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ivartalanítani lehet, sőt az a legjobb megoldás. Többé nem lesz ilyen bajotok.
2011. júl. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Én már jó ideje szajkózom az ivartalanítást, anyumat nehéz volt rávenni a dologra...de most ő is beleegyezett, természetesen.

Hétfőn felhívom az állatorvost, remélem jövő héten megtörténik a dolog mert azért az sem lenne jó, ha már kifejlődött kiskutyusai lennének...

Segítenétek kérlek abban, hogy kb. mennyibe kerül az ivartalanítás és mi a menete? Mi fog történni a kutyussal? Ugye nem veszélyes? És utána?

Bocsi a sok kérdés miatt. :)

2011. júl. 16. 13:44
 8/10 anonim ***** válasza:
Én egy közepes testű kutyust vittem ivartalanítani. Ez 24 000 forintba került, de ez függ a ti kutyátok méretétől és persze az állatorvostól. Amikor megérkeztünk meg kellett várni míg elalszik és aztán 2 vagy 3 óra után mehetünk érte, ekkor már magánál volt. A műtét után még kb. egy napig kábult lesz és hányhat is, de másnapra már kutyabaja se lesz. A varratszedés 10 nap után esedékes.
2011. júl. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Minden állatorvosnak egyediek az árai, és vemhes szukáért van hogy többet kell fizetni, szóval kérdezősködjetek helyben.
2011. júl. 16. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
az enyémmel is ugyanez történt..1hónapos vemhesen lett ivartalanítva.9 kiskutyája lett volna szegénynek:( de hát ilyen vidéki keverék nem kell senkinek menhelyre meg nem akartuk őket beadni,úgyhogy ivartalanítás mellett döntöttünk.nekem nagy kutyám van 28E volt fél óra alatt megvolt a műtét.utána kb 1-3napig elég bágyadtak szoktak lenni.nekünk az első nap volt nagyon rossz utána hamar felgyógyult.de az orvos úgyis elmondja mire kell majd figyelni
2011. júl. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!