Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Husky és farkas?

Husky és farkas?

Figyelt kérdés
2011. júl. 16. 16:53
 1/9 A kérdező kommentje:

A kérdés lényege:


Mennyire vannak közeli rokonságban? Melyik fajta kutya van a legközelebbi rokonságban a farkasokkal? Mi lenne ha kereszteznénk a huskyt a farkassal? Vagy esetleg huskyt a német juhásszal?

2011. júl. 16. 16:54
 2/9 anonim ***** válasza:
mit akarsz ezzel?
2011. júl. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Valamikor már kereszteztek farkast valamilyen kutyával, de a kölykök ugyanúgy vadak voltak. Tehát lényegében jól megszívnád ha kereszteznéd őket.
2011. júl. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Legközelebbi rokonságba egyértelműen a Csehszlovák farkaskutya van, hisz a fajta a Német juhászkutya és a kárpáti farkasokból alakították ki. Tehát gyakorlatilag egy hibrid. Persze rég volt már, hogy utoljára farkas volt az egyik szülő, de a farkasvér bennük van.
2011. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

legközelebbi genetikai rokonai a farkasnak a kistestű kutyafaják és az ősi fajták mint a basenji,az új-guineai éneklő kutya , és csak utánuk jönnek az agarak, a ridgeback-fajták, kuvaszok ezek után csak a többi :)

[link]

2011. júl. 16. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Tényleg a kistestűek állnak közelebbi rokonságban a farkassal, valahol azt olvastam, hogy pont a palota pincsi a legközelebbi "rokon".:) Ahogy már írták előttem, a csehszlovák farkaskutya is közel áll a farkashoz, mivel belőle tenyésztették ki, de ez a fajta igazából hibrid. Több ilyen kutya-farkas hibrid is létezik. Volt, amit azért tenyésztettek ki, hogy jó munkakutya váljon belőlük, de nem számoltak azzal, hogy a farkasvér miatt kezelhetetlenek lesznek.

Ha pedig a huskyt és a német juhászt keresztezzük, keverék kutyusokat kapunk.:)

2011. júl. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Utolsó: Hol olvastad, hogy a palota pincsi a legközelebbi rokon? (csak mert nekem is az van :) Én azthiszem az állati rekordokban néztem, hogy a csivava volt az első mármint, hogy ő hasonlított a legjobban. De tény, hogy genetikailag a kistestűek hasonlítanak a legjobban így lehet akár a pincsi vagy a csivava. És az is igaz, hogy több ilyen farkas hibrid is van. Van például a Saarloosi farkaskutya is.
2011. júl. 17. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

timi (:, több helyen is olvastam, WikiPedián is pl. az van írva, hogy a palotapincsi génállománya tér el legkevésbé a farkasétól.:) Engem nagyon meglepett, őszintén szólva nem gondoltam volna, nagyon érdekes dolog a genetika.:)

Rengeteg a kutya-farkas hibrid, de szerintem nem kéne istent játszani, és ilyen hibrideket létrehozni, mert a legtöbb ember nem tudja kezelni őket. Viszont Kínában kunming kutya, Olaszországban Lupo Italiano nevű hibrideket tenyésztették ki, de ezeket a rendőrség és a katonaság is alkalmazza. Vannak viszont olyanok is, amiket csak azért tenyésztettek ki, hogy hasonlítsanak a farkasra, pl. timber juhászkutya és az általad is említett Sarloosi farkaskutya.

És egy kis érdekesség: létezik egy olyan kutyafajta, amit azért tenyésztettek ki, hogy egy farkasszerű kutyát kapjanak eredményül anélkül, hogy igazi farkasokat vonjanak be a tenyésztésbe. Így született meg az Utonagan, német juhászkutya, alaszkai malamut és szibériai husky keresztezéséből.:)

2011. júl. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Háttt................. talán 3. unakatesónak lehetne mondani .
2011. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!