Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudatosítsam velük,...

Hogyan tudatosítsam velük, hogy ezt meg ne próbálják?

Figyelt kérdés

El kell utaznom 5 napra és sajnos nem vihetem magammal a kutyámat. Eddig még nem fordul elő, hogy nélküle mentem volna valahova, de most muszáj lesz. Ezzel csak az a probléma, hogy van 2 lakótársam akik alapvetően imádják a saját illetve az én kutyámat is, de azt ki nem állhatják, hogy velem alszik. Annyiszor mondták már, hogy tegyem őt ki éjjelre az ő kutyájukhoz, de nem merem és nem is bírnám ki. Most attól félek, hogy ameddig nem leszek itthon egész nap kint kell lennie a kutyának amit én idegileg és lelkileg nem bírnák mert egész nap azon stresszelném magam, hogy ugyan mi lehet vele, és,hogy hol van.

Hogyan értessem meg velük, hogy a kutyámhoz NE nyúljanak? Sajnos az nem megoldható, hogy rábízzam valakire vagy panzióba vigyem, tehát muszáj, hogy velük legyen.


2011. júl. 18. 21:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ha szépen megkéred őket nem fogják. Lehet h nem értenek veled egyet de nem hiszem h ne tartanák be a szabályaidat!!
2011. júl. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Már próbáltam megkérni őket szépen és erélyesen is, de egyből terelték a témát. Ma is egy komolyabb vita volt ebből sajnos.
2011. júl. 18. 21:56
 3/8 anonim ***** válasza:
Kérd meg őket h zárják be éjszakára a te szobádba, és nagyon szépen kérd h ne tegyék ki a kutyát, mert nem ehhez van szokva stb. Szerintem nem lehet baj. De ne veszekedj.
2011. júl. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Hmmm... nekünk is benti kutyánk van,és amikor nyaraláskor nagyimékra bízzuk, esténként szépen ott marad a helyén, nem piszkálja az öreglányt. Szerintem az nem baj, hogy estig kint hagynák (ha csak a többi kutya nem bántja), úgyis jó idő van. Amikor meg esteledik, akkor engedjék be a te szobádba. Ha eddig nem engedték meg hogy az ő ágyukba aludjon, (valószínűleg) most se fog odakéredzkedni, hiszen már megszokta, hogy nem szabad.
2011. júl. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ágyukban, no. Ejnye, de paraszt vagyok... x'D
2011. júl. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok újra beszélni velük, mert tényleg nem kéne a kutyámat kirakni éjjelre mivel a termetre és korra is kicsi még. Jól nevelt, tudja, hogy csakis az én ágyamra szabad neki felmenni plusz ott van neki az ágya is. Igaz, az a konyhába van neki, de általában velem alszik. Soha semmi baj nem volt még vele és a kinti kutyával sem, és itt most ne essék félreértés nem ítélem el az iskolázatlan kutyákat, de az övék elég morgós és mivel idős nem szereti, ha a pici ugrál körülötte.

Egyébként egy 5 és fél hónapos csivaváról van szó.

2011. júl. 18. 22:38
 7/8 anonim ***** válasza:
Jobban járnál, ha keresnél egy megbízható panziót. Sok helyen lakásban van a kutya, foglalkoznak is vele. Főleg, ahol nem annyira nagy a létszám. Tudom, pénzbe kerül, de a kutyád kölyök és az az 5 nap elég sokat fog ilyen gondok mellett rontani rajta.
2011. júl. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ki akarnak tenni egy csivit? Egy baba csivit? Üzenem nekik h nem normálisak! ÉS ha ellopják? Nehogymár! Mondd meg nekik zárják be a szobádba éjszakára, pont. Ne szórakozzunk már!
2011. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!