Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért próbálják így beállítani...

Miért próbálják így beállítani ezeket a fajtákat?

Figyelt kérdés
Sokan, akik mondjuk huskyt, kopót, agarat vagy hasonló fajtát tartanak, megpróbálják őket úgy beállítani, mint a legengedelmesebb, legokosabb kutyafajtákat? Miért nem lehet elfogadni, hogy ezek a kutyák nem a legengedelmesebb természetűek. Persze türelemmel és kitartással ők is sokmindenre megtaníthatók, de alapból ezek a fajták hajlamosabbak az engedetlenségre és a makacsságra, mint a többiek. És arra senki nem gondol, hogy mi lesz, ha valaki kezdőként vesz egy ilyen kutyát, mert az XY is azt mondta, hogy milyen engedelmes fajta, aztán pofára esik, mert még nincs elég tapasztalata ahhoz, hogy bevállaljon egy ilyen kutyát?
2010. febr. 25. 21:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek a saját kutyája/kedvenc kutyafajtája a legjobb :))

Bár igen tényleg nagyon felelőtlenül vágnak bele a kutyatartásba egyesek,több felvilágosítás kéne a népnek pl.: ivartalanítás, felelős állattartás, szaporítók...

2010. febr. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem. Most arról van szó, hogy sokan bizonygatni próbálják, hogy köztudottan nehezebben nevelhető fajtákat úgy állítanak be, mintha csak azért nem ők lennének a kutyás sportok királyai, mert a buta embereknek előítéleteik vannak és inkább bordert, mudit, kelpiet, német juhászt stb. akarnak sport célokra.
2010. febr. 25. 21:42
 3/13 Akiteki ***** válasza:
90%

Mert az emberek hülyék.

Vagy szaporítók.

2010. febr. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%
Pedig tényleg csak az az oka,hogy buta emberekhez kerül..Nekem pl.beaglem van.Agilityzünk,dog dancingelünk,és engedelmesezünk.Már letettük a bh1 vizsgát,és készülünk az IPO-ra.A kutyasulinkban van mudi is,és border colli is,de semmivel sem rosszab az én kutyám,mint azok.Nem is igazán értem,miért gondolják olyan sokan,hogy hűű,de okosak a borderek,vagy mudik...Jaa,de tudom,azért,mert még nem tartottak beaglet,és csak azok véleményét hallották,hogy milyen rossz a beagle,akik nem értenek hozzá,és hagyják a fejükre nőni.(És hogy ne értsetek félre,én nem vagyok ezek a fajták ellen,sőőt,tervezem,hogy 1-2 év múlva veszek egy mudit)És tudom,hogy sokan le fognak pontozni,de hát hajráá!
2010. febr. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nem fajta kérdés a tudás.

Inkább az a kérdés, hogy melyik fajta az, amit NAGYON el lehet rontani, ha elhanyagolják.

Tragikus példák a foxik és a jack russelek.

2010. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az lehetne a megoldás, ha minél több ember számára segítetek megtalálni a megfelelő fajtát. Mivel kezdő vagyok én - még kutyám sem volt -, így van belelátásom a dolgok ezen részébe. Nekem a legnagyobb gondot a fajta kiválasztása okoz, pedig lassan 1 éve olvasgatok mindenféle irományt és zaklatok itt sok embert a hülye kérdéseimmel. Nehéz összeegyeztetnem azt amilyen én vagyok, amit nyújtani tudok a kutya számára (körülmények) és amilyen feladatot szánok neki.

Szerencsére nem hajt se török, se tatár, ráérek még keresgélni. Sajnos a körülmények nem megfelelőek még :(

2010. febr. 25. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
90%

[link]


Túl kevesen ismerik ezt az oldalt még mindig....

Nagyon jó a fajta bemutatója.

2010. febr. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
93%
21:55 igazad van, de azért nézzük egy kicsit a tényeket. Nem lehet letagadni, hogy a rendőrkutyák, vakvezetők, segítők, akármilyen munkát elvégző (és most nem vadászat) kutyák között elvétve látni a makacsabb fajtákat! És a versenyeken is, az agilityben, dogdancingben, engedelmes, őrző-vedéő versenyeken sem látni őket nagyon főleg nem a dobogón! És ez nem sértés, szerintem ez tény, és nagyon jó hogy valaki képes megneveli őket, de minden kutya másban jó! A makacsabb kutyáknak muszáj volt annak lenni hiszen sokszor maguknak kellett dönteni vagy bírálni a gazda döntését, mert pl a gazda nem tud szagolni vagy nem ő húzza a szánt, nem érzi hogy épp reped alatta a jég. A saját műfajukban igenis nagyon jók, de nem kell mindenáron azon lenni hogy azt bizonygassátok mindenhol tökéletesek. Arról nem mi tehetünk, hogy nem a vadászat, szánhúzás és hasonló sportok a divatosak, hanem azok amikre a tipikus munkakutyák alkalmasak! És arról sem tehetünk hogy egy átlagos, nyugis családi életbe is inkább ezek a szolgálatkész, engedelmesebb munkakutyák illenek. Nem mi csináltuk ilyenre hogy lehessen szídni a vadászkutyákat, szánhúzókat!
2010. febr. 26. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
90%
Utolsó vagyok, neked sem volt még mudid vagy bordered, mert akkor többet tudnál róla és lehet hogy az csak a látszat hogy nem sokkal könnyebb velük. De még nem éltél ezekkel a kutyákkal hogy tudd tényleg majdnem egyformák-e ahogy állítod...
2010. febr. 26. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
82%

Emberi hülyeség. A dobermann is csak gyilkos véreb lehet, aki még a gazdáját is megtámadja.

Nem szabad kiölni a kutyákból a természet adta ösztönöket, inkább arra kell figyelni, ha ilyen fajtákat választunk valamennyit biztositsunk számára azokból a dolgokból, amikre fajtájából adódóan szüksége van. Sokan felelőtlenül választanak, tetszik-nemtetszik alapon. nem veszik a fáradságot ahhoz, hogy előtte megismerjék az áhitott kiskutya fajtáját, és itt kéne képbe jönni a tenyésztőnek, hogy egy egész nap dolgozó párnak nem ad el egy agarat pl.

2010. febr. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!