Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Help! Nagyon bolhás a kutyám!...

Help! Nagyon bolhás a kutyám! Ötletek? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A kiskutyám nagyon bolhás. Rengeteg bolhairtót kipróbáltam (Spot on, Piret Mix, még a gyógyszertárban is vettem bolhairtó port stb.), de semmi nem használ. Szerintem egyre több bolha van rajta...

Nincs valami "tuti" tippetek? Előre is köszi.


2011. júl. 18. 22:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én 3-4 naponta szoktam beszórni a kutyámat porral vagy mostanában néha fürdetem, és azokat a helyeket is beszórom/lepermetezem ahol sokat tartózkodik, mert a bolhák szinte bárhol kikelnek. Eddig ez bevált, ha több napig nem használok semmit akkor újra megjelennek a szőrében.
2011. júl. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bolhanyakörv,vagy az állatorvossal való konzultálást javaslom,és egy erősebb bolhairtó felíratását.
2011. júl. 18. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
bolhanyakörv amjugy a fürdetésa is nagyon jó rendszeres tisztálkodása elüzi a bolhákat a porr se rossz amit az előző irt de egy alapos fürdés persze a samponnnal vagy valami tisztasági szerre lényeg ne csak vizzel mert ugy tényleg nem fognak kijönni vagy ha napont 5ször mosod akkor talán de a sampon az a bolháknak nagyon rossz elhagyák a teste sőt a sampon az emberen kivül egyik álolatna sem tetszik még szagra se :d pláne ragadozók vagy élősködők nekik a hus vér vagy a rothadás szag a jó de minmd1 lényeg hoigy fürdesed ilyen 2 napont vagy 3-4 napont egy fürdés jól jön és az hat a bolhák ellen ha egyre több van az aztjelenti hogy valami olyan helyen van ahol sok bolha él és azonnal beléköltöznek milyets vége a fürdésnek:D
2011. júl. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Állatorvosnál lehet beszerezni, ilyen nyakra csepegtetős bolhaírtó. 5-10 perc alatt az összes bolhát elpusztítja, és távoltartja még a környezetétől is..nem túl olcsó, de megéri az árát!
2011. júl. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
nálunk bevált a bolhanyakörv
2011. júl. 18. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
A nyakörvet sajnos nem viseli el- állatmenhelyről fogadtam be és valószínűleg kínozták és ezért...- a tartózkodási helyét be szoktam szórni, fürdetés nem vált be. Ezek szerint marad az állatorvos. Ha van még ötletetek, írjatok. Köszi az eddigieket.
2011. júl. 18. 22:47
 7/11 anonim ***** válasza:
Fürdesd meg, és utána bolhanyakörv. Legyek ellen(bolhák ellen is) lehet kapni állatpatikába kapszulát. Összekevered fél liter vízzel, és 3 naponta kezedre öntöd, beledörzsölöd a kutyába, mindenhova! Se legyek se bolhák nem leszek.
2011. júl. 18. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Neostomosan! Bolha ellen nincs ennél jobb, azonnal kiöli belőle mindet. 1 ampulla 300-400 forint, és 1 ampullát 1 liter vízzel kell higítani. Annyit vegyél, hogy a kutyádat át tudd vele mosni. (nekem 5 kilós kutyám van, egy ampulla elég) Állítsd a kádba, vagy lavórba -ahová elfér- és 10-15 percig locsold ezzel az oldattal. A fejére is menjen, mindenhová!! BAzi büdös benzin szaga van, de nyugi, nem lesz tőle semmi baja. 5 nap múlva ismételd meg a fürdetést, mert akkorra kelnek ki a lerakott peték.

Az egész lakást porszívózd át, a kutya rongyait, párnát, stb. tedd ki valahová pár napra. Aztán a lakást permetezd végig ugyanígy neostomosanos oldattal.


Tényleg jó, már a fürdetéskor ki fognak potyogni a döglött bolhák. Nem kell leöblíteni, hagyd rajta megszáradni, fél óra alatt kimegy a szaga.

És a második kezelés után tegyél rá valami spot-ont, ami elsősorban bolhák ellen jó.

2011. júl. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szellő lány! Ez nagyon jól hangzik - kipróbálom! Köszi!

Mindenkinek köszönöm a tippeket!

2011. júl. 18. 23:10
 10/11 anonim ***** válasza:
Nincs mit:) Az én kutyám is szedett már össze bolhát 1-2 alkalommal, de ezzel pikk-pakk kiírtottuk őket.
2011. júl. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!