Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy hónapban hányszor lehet...

Egy hónapban hányszor lehet megfürdetni egy kutyát?

Figyelt kérdés

apával mostani hónapban megfürdettük,

és az uncsi testvéremmel is meg szeretnénk fürdetni


2011. júl. 19. 09:11
 1/7 anonim ***** válasza:
26%
Hát én a kutyáimat egy hónapban egyszer szoktam. max a bekoszolódik 2x de az nagyon ritka. Úgyhogy 1 hónapba 1x fürdesd meg.
2011. júl. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért akarjátok megfürdetni? Milyen fajta?

Ha csak sima vízzel pancsolnátok, akkor nyugodtan, de a kozmetikumokat inkább kerüljétek, mert kiszáríthatja a kutya bőrét.

2011. júl. 19. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem hónaponta, évente párszor lehet megfürdetni (2-3) mert különben elromlik a szőre és bőre. Nem vicc, én is így jártam. Kivéve ha olyan fajta (pl yorki).

Ha csak vízzel akarod fürdetni, sampon nélkül, azt bármikor lehet.

2011. júl. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy időben 3-4 hetente fürdettem, merthogy büdi volt. Aztán volt egy olyan időszak, amikor nem fürdettem, mert a kutyasuliban minden hétvégén bazira összekoszolta magát, tök felesleges lett volna fürdetni. 2 hónap után azt vettem észre, hogy mióta nem fürdik olyan gyakran nem is olyan büdi, úgyhogy mostmár csak ha nagyon sáros lesz, akkor is inkább vízzel, meg mikor vedlik, hogy kicsit meggyorsuljon a folyamat.
2011. júl. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én németjuhász keverékemet havonta fürdetjük kb, de semmi baja szerencsére, pedig már évek óta így van. Kutyasamponnal minden pancsinál 2x. Utána a kajájába egy hétig egy kávéskanál olívaolajat teszek, a doki tanácsolta, hogy még ha kicsit kiszáradna a bőre a fürdéstől, ez megvédi, és csillogni fog! :) A kutya imádja is az olívát és jót is tesz neki :) A pancsi meg nekem tesz jót, h nem koszolja össze a lakást a kis lükém :)
2011. júl. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én 2hetente fürdetem őket,mert kinti-bentiek,és hosszúszőrűek. Nincs bajuk.
2011. júl. 19. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

az uncsitesóm barátjának a kutyáját naponta fürdetik!

nem nagy baromság?

2011. aug. 12. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!