Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a vélemény a komondorról?

Mi a vélemény a komondorról?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy Komondor kölyköt. Akinek volt vagy van komondora és tudja tapasztalta hogy milyen házőrzés terén? más állatokkal és kutyákkal való viszony? és maga a viselkedése, az léci írja meg. A válaszokat előre is köszi!
2011. júl. 19. 11:36
 1/6 anonim válasza:

Nekem a szüleimnek van, és nagyon szeretik.

Szerintem barátságos, és a többi kutyával is jól kijön.

Házörzés terén is jó, már csak a mérete, és a mély hangja miatt is.

Egyedüli negatívum csak a hosszú szőre.

2011. júl. 19. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagy területet kell neki biztosítani.
2011. júl. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a nagy szőre nem gond most is van egy pulink. Terület pedig van bőven neki mert elég nagy az udvarunk.
2011. júl. 19. 11:46
 4/6 anonim válasza:
100%
Kiskorom óta komondorok közt élek, nagy méretük ellenére nagyon barátságosak, a gyerekere vigyáznak, a házat pedig úgy őrzik, hogy oda senki nem megy be.. miután a gazdája jelen van, tudja mi a helyzet.. Az, hogy más kutyákkal hogy viselkedik, szerintem változó, függ attól, hogy hogy nő fel.. Nálunk az udvaron vannak többen, jól megvannak.. persze a kanok rivalizálnak néha, hiszen "egy úr van" .. de semmi komoly.. Én nagyon szeretem őket, hűségesek, szeretőek.. Igen, a szőre kicsit hátrány, de az sem a világvége.. Mikor van kicsi szabadidőnk, a kutyával töltjük, és közben húzkodhatjuk a szőrét, ő pedig még élvezi is.. a fürdetés közben pedig képes még jót aludni is :P
2011. júl. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Más jellem, mint a puli. Sokkal függetlenebb, megáll a saját lábán, nem ugrál, egy teljesen határozott és higgadt kutya. Saját döntéseket hoz, nem fog a lábad mellett lenni és nem fog ugrani az első szavadra. Ugyanakkor ha szükség van, ő az első, akire számíthatsz. Nincs szüksége nagy sétákra, gondoskodik a saját mozgásigényének levezetéséről, tehát gondolhatod, hogy heti egy - két alkalommal elég elvinni sétálni. Szőrzete nyáron lehűti, télen pedig fűti, pont erre az éghajlatra termett kutya.

A feladatát teljes mértékben és pontosan elvégzi. Általában tökéletes házőrző, de lusta kutya. Viszont a másik kutyáddal jó páros lennének, hiszen a puli egyből megy ugatni, akkor a komondor is megnézi, mi a helyzet. Ha úgy látja, beleavatkozik majd. Gyerekeket nagyon tudja szeretni, de hozzájuk szoktasd. Állatokkal nem szabad hogy baja legyen, hiszen régebben is őket vigyázta. Más kutyákkal nem fog játszani, de bántani se fogja.

A hazai tenyészállomány nagyon jó, tudom ajánlani a jó hírű kenneleket. Majd utánanézel.

Sok sikert! Nagyon jó fajtát választottál.

2011. júl. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon jó kutya. Nekünk is volt amikor kicsi voltam, és nagyon kedvesek, jólneveltek voltak, pedig nagyobbak voltak mint én. A házat egyértelmű, hogy tökéletesen őrzik, a háziállatokkal jóban vannak. Más kutyákkal szoktatás szükséges mert domináns. Úgy vettem észre hogy sokkal normálisabb és nyugodtabb mint például a kuvasz. Én járok magyar fajtás rendezvényekre a mudijaimmal, és a komondorokkal általában nincs baj, ellenben a kuvaszok agresszívak, nem lehet elmenni pár méterre tőlük.
2011. júl. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!