Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám folyton harapdos! Ez...

A kutyám folyton harapdos! Ez ellen mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
játszok a kutyámmal de amikor a földről fel akarom venni a játékát elkezdi harapdosni a kezem. ráütök de semmi hatása (csak egy kicsit az orrára) de amikor elkezdem abbahgyni a játékot hozza utánnam hogy jáccak vele.MÉG CSAK 6 HÓNAPOS.
2011. júl. 19. 13:39
1 2
 1/16 anonim válasza:
Kend be erős paprika szósszal ott ahol harapdos. :)
2011. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

azért mert a harapdálás játék még nekik, kiskorukban mindent megrágnak, a kezedet is

nekem a yorkim ha kimentem a szobából loholt utánam és a lábamról lehúzta a zoknit

2011. júl. 19. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

igen kend be valamivel,erős paprika,bors ilyenek...

amúgy meg ha valamit rosszat csinál morogj rá és hagyd abba a vele való játszást,ha van "ketrece" akkor zárd be és ne foglalkozz vele és így legalább érzi hogy rosszat csinált

Ja és minél előbb kezdd el a nevelését mert nagykorában már nehéz tanítani/nevelni.

2011. júl. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
ja és adj neki egy botot vagy valamit amit tudnak rágni mert most fejlődik a fogazatuk és rághatnékjuk van ilyenkor
2011. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, h otthagyod neki a játékot. Ha te vagy a falkavezér, akkor te döntöd el h mikor van játék. Ha játszani akarsz előveszed a játékot, játszol vele, ha vége akkor ezt jelzed (nálunk mindig az jelzi az épp aktuális tevékenység végét, h: elég volt) és ELTESZED a játékot. Te rendelkezel felette és nem ő.


6 hónaposan már illenék tudni h szabad vagy sem, ezt kb 10 hetes korára megérti. Vonyíts fel és add vissza. Nem megütni kell az orrán (nem is jó, mert összezavarod a kutyát. Nem fogja érteni h ez a kéz egyszer felém nyúl és simogat, máskor felém nyúl és üt). Kicsit rángasd meg pl. Én a sajátomnak ilyenkor elkaptam a fülét és beleharaptam. Szó szerint megharaptam. Le is szokott az erős harapdálásról izibe.

2011. júl. 19. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kicsit elkéstél , hogy leszoktasd a harapdálásról. Ha harap, leveszed magadról úgy, hogy közben rászorítasz a pofájára. Mondod neki--NEM!Felajánlod a játékát és ha azt kapja el, játszol vele és közben rádicsérsz, hogy JÓ.
2011. júl. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
"Én a sajátomnak ilyenkor elkaptam a fülét és beleharaptam. Szó szerint megharaptam." O_O Jézusom
2011. júl. 19. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
nekem is ilyen volt a kutyám 6hónapos korában, abba fogja hagyni egy idő után!!!
2011. júl. 19. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
jó hogy játék neki mert nekem nem az, mert ahol megkapott feldagadt megkékült és kis érintésre is fáj!
2011. júl. 19. 15:09
 10/16 A kérdező kommentje:
ketrec nem fog beválni mert boltunk van, egész nap abba van nem tudja hogy neki "büntetés" csak este 6 kor engedjük ki éjfélig vagy reggelig kint van. Tanítani szoktam sok parancsot tud már. Nem adok semmit neki rágni mert ígyis mindent megrág elviszi a fát rágja már egy huzatot (hintaágy)illetve ruhadarabot szétcincált meg sok üveget meg dinnyét (lool vegetáriánus kutya xDD). Én magamtól szoktam abbahagyni a játékot ekkor azt szoktam mondani szia (és bemegyek). a "f eltartod a játékot" nem nagyon megy, mert kaukázus bernárdhegyi keverék szóval már most akkora mint én és eléri ha feltartom.
2011. júl. 19. 15:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!