Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton veszekszem apámmal a...

Folyton veszekszem apámmal a kutyaetetésen, szerintetek kinek van igaza? Néha komolyan lelkiismeretfurdalást kelt bennem.

Figyelt kérdés

Ő úgy eteti a kutyáját, hogy annyit eszik amennyit kér, és addig eszik, amíg akar. Szerintem kicsit el is van hízva a kutya, de szerinte úgy normális .Én mindig csak annyit adok neki, hogy még éhes legyen, és kicsit soványan tartom, mert nem túl jók az izületei. Mondjuk most valamiért tényleg vékonyabb a szokásosnál, kicsit látszanak a bordái. Tegnap zuzát főztem neki rizzsel, és kapott hozzá egy teljes mérőpohár active tápot. Pont itt volt apu etetésnél, és az egyik kutyám (aki most kicsit sovány) persze pillanatok alatt bezabált mindent, aztán ott állt sorban a másik táljánál, hátha az is hagy neki valamit. De ő olyan, hogy másfél kiló tápot teszek elé, akkor annyit eszik meg, neki mindegy mennyi, amíg van kaja ő eszik. És megint rákezdett este, hogy én éheztetem a kutyámat, és miért nem adok neki még enni, ha még éhes. Tök szarul éreztem magam, ahányszor találkozunk furdal a lelkiismeret, hogy nem etetem rendesen szegény kutyát, de egyszerűen elhízlalni nem szabad az izületei miatt sem, meg szerintem nem lehet egy kutyát úgy etetni, hogy ő dönti el mennyit egyen.


Kinek van igaza? Tényleg szemét vagyok?


2011. nov. 7. 11:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Neked van igazad. :) Nincs rondább, mint egy szuszogó, hájas kutya. Ilyenkor a gazdit róják meg. A kutya is lehet olyan, mint az ember: csak a szeme kívánja már, de még enne.

Édes lehet, ahogy lesi, hogy jut-e még neki máshonnan is.

Most egyébként többet kívánnak enni, gyűjtik a hájat télire.

2011. nov. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
58%
Az én kutyám is olyan hogy annyit eszik amennyit elé raknak . Régen túl volt etetve szomszédok miatt séta se ment neki jól mindig kifáradt gyorsan. Most már csak én etetem a hátsó lengőbordája egy kicsit látszik ki 12 éves és olyan vidám és fürge mint egy 3-4 éves:) Ne hallgass apádra ebben a kérdésben.:)
2011. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Neked van igazad! Nagyon nem egészséges, ha hagyjuk, hogy a kutya minden nap túlzabálja magát! Elhízott lesz, és a kutyáknál 2-3 kiló plusz, olyan, mintha az ember 8-10 kg-t hízna! nPiszok nehéz is leadni!

Tarts ki az igazad mellett! A kutya ízületeire is rendkívül rossz hatással lehet a súlytöbblet!Apád meg tartson disznót, ha mindenáron hízlalni akar! :)

2011. nov. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én is ezt szoktam tőle kérdezni, hogy le akarja vágni azt a kutyát, vagy hova hízlalja? Csak olyan rosszul esik, olyan csúnyán tudja hajtogatni a magáét. Tegnap mikor jött látogatóba, hozott nekem ajándékot, és mikor ideért közölte, hogy már bánja hogy nekem hozott, mert a kutyának kellett volna inkább ennivalót hozni, hogy nehogy éhenhaljon. Egyfolytában ezt nyomatja nekem, hogy a kutyám sovány és szomorú.
2011. nov. 7. 12:21
 5/16 anonim ***** válasza:
90%
Az apuka nevelés nem a "kutyák" témakörbe tartozik. Nálatok pedig apuka a probléma, nem pedig a kutyaetetési szokásod.
2011. nov. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Neked van igazad de a kutyáját mindenki úgy eteti ahogy akarja. Nem értem miért kell ilyen apróságokat felvenni, had mondja ha akarja, te meg úgy csinálod ahogy te akarod.
2011. nov. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
1%

Szerintem apukádnak van igaza. Az egy dolog, hogy többet enne a kutyád mint amennyit adsz neki, de ez így helyes, ne legyen éhes az az állat... Ha eleget evett akkor úgyis abbahagyja... Mit hiszel ha végtelenszámú tápot kap akkor addig eszik amíg ki nem pukkad?


Nem tudom minek neked kutya, ha nem hagyod rendesen enni.

2011. nov. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Láttam már úgy telezabálni magát (hozzáfért apám kutyájának a terül-terülj asztalkájához), hogy szétfeszült a hasa, majd szétpukkadt, és fosott tőle három napig, én meg remegtem az idegtől, hogy gyomorcsavarodást fog-e kapni.
2011. nov. 7. 14:23
 9/16 anonim ***** válasza:
Akkor megoldás: Megneveled a kutyádat.
2011. nov. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
5%
Egyébként valószínüleg azért evett olyan sokat akkor, mert nem szokta meg, hogy jóllakhat.
2011. nov. 7. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!