Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akkora probléma ha...

Miért akkora probléma ha láncon tartja valaki a kutyát?

Figyelt kérdés
2011. júl. 19. 14:00
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
68%

Ezt a kérdést ugye te se gondoltad komolyan?????

(szánalom..... kötnélek láncra téged és egy hét múlva visszatérhetnénk a témára)

2011. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
23%
Elsőnél a pont!
2011. júl. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
63%

Mert a kutya nem oda való! Igényli az emberek közelségét és az elegendő testmozgást.

De ha nem hiszed kösd meg magad, mint ahogy már írták előttem is!

2011. júl. 19. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%
Mert ellentétes az állatvédelmi törvénnyel...
2011. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
59%

próbáld ki magadon

majd meglátod

2011. júl. 19. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%

mert mérhetetlenül sztereotíp...


a "láncos kutya" kifejezés a mai napig a rozsdás hordóban lakó, koszos, sovány, csimbókos szőrű, elhanyagolt, külvilágot sose látott, gondozást még messziről sem látott kutya képére asszociláltatja az embereket.


én speciel nem tartom elítélendőnek azt a fajta láncos tartást, mikor a kutya alapvető szükségletei biztosítva vannak (van árnyéka, jól szigetelt kutyaháza, friss vize, a lánc nem túl nehéz és nem is túl vékony), és mellette naponta többször mozgatva van. sétál, ingereket kap, foglalkoznak vele. ilyen körülmények mellett semmivel sincs rosszabb élete egy kutyának, mintha kertben élne, vagy egy 50nm-es lakásban.

ugyanez igaz a kennelre is. ha alapvető szükségleteknek megfelel, plusz a kutya kutyaként van foglalkoztatva (tehát nem csak buksiját simogatjuk, hanem ösztönszinten kielégítjük), akkor az a kutya kiegyensúlyozott lesz. sőt, tán még kiegyensúlyozottabb is, mint sok lakáskutya.


én speciel egyébként azért nem szeretem a láncot, mert a zöld kert igen fontos a szívemnek, a lánc pedig ugye rondán kiírt minden növényt. ezért vannak inkább kenneljeink.

2011. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%

hehe, mire megírtam a választ, már jött is néhány komment alátámasztani :D


látod, EZÉRT! mert az emberek csak abban tudnak gondolkozni, hogy a láncos kutya az egész életét láncon éli le. pedig lehet máshogy is. de ez már eszükbe sem jut.

2011. júl. 19. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Utolsónak köszi, hát én sem úgy gondoltam, h egész életében a láncon van, és a sárban kell feküdnie éjjel nappal, víz, kaja nélkül. Nem is értem, miért lettem rögtön lehurrogva. Csak érdeklődtem.
2011. júl. 19. 14:14
 9/19 anonim ***** válasza:
Csupán az a különbség a láncon tartott, de a szükségleteit kielégített kutya és egy 50 nm-es lakásban tartott kutya között, h még ha mozgatást tekintve megkapja ugyanazt, ösztön szinten ugyanúgy ki van elégítve, tanítva van stb. Egyetlen szükségletét nem fogják tudni kielégíteni: a szociális igényét a családdal. És ez UGYAOLYAN (nem fontosabb és nem kevésbé fontos - ugyanolyan) fontos, mint a mozgatás, fizikai és szellemi fárasztás. A kutyák ugyanis szociálisan érzékeny lények, legtöbbjük családcentrikus, szükségük van az ember közelségére. Ezt semmivel nem pótolhatod neki. (és itt már nem csak a láncon tartásról van szó: mert ezt a fajta igényét a kutyának a legtöbb kertes házi kutyának nem elégítik ki... a láncon és kennelben tartás meg egyenesen ellehetetleníti) Az éjszakára kennelben tartásnak nem látom akadályát, ill. amikor amúgy sem vagunk otthon. De egy életre és kivenni akkor amikor dolgozok a kutyával amikor elviszem sétálni stb - vagyis napjában, nagyon jó indulattal max 3 órára.....hát...az életben nem tennék ilyet egy kutyával.
2011. júl. 19. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Mi is megkötjük néha a kutyánkat. Nyáron nem, csak amikor nyitva van az óvoda. Mellette lakunk, sok szülő panaszkodik az ugatós skót juhászkutyánkra. Sokszor a kerítéshez mennek a gyerekek, simogatni akarják. A kutya hagyja is, de volt már rá példa, hogy ráijesztett 1-2 gyerekre. Akkor a kerítést megerősítettük, sövényt ültettünk elé, de akkor is odacsalogatják a kutyánkat. (vagy amikor a kocsibejáró előtt mennek el, oda nem ültethetünk semmit). Amíg nem tudjuk lecserélni az egész kerítést, addig sajnos marad ez a megoldás.

De mindig van tiszta vize, kellő mozgástere, be tud menni a garázsba ha esne az eső, fa is van mellette. 4-5 óra után, hétvégén, szünetekben pedig mindig szabadon van, gyakran visszük sétáltatni is.

Szerintem inkább akkor van probléma vele, ha a kutya többet volt láncon mint nélküle és nem foglalkoznak vele eleget a gazdáik.

2011. júl. 19. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!