Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez mennyire nagy probléma?

Ez mennyire nagy probléma?

Figyelt kérdés

8.-os vagyok és rengeteg időt töltök most tanulással, plusz külön foglalkozások (zongora, heti 2 előkészítő, kötelező matekszakkör, stb.) és kutyámra kevés időm jut. Sajnos elhelyezése csak kennelben megoldható. Általában ha reggel van időm elmegyünk fél órát sétálni, ha nincs akkor nem tudunk menni. Este is elmegyek sétálni fél-háromnegyed órára. Ez így nagyon rossz? Ha igen mit tehetnék? Nagyon el vagyok keseredve, rengeteget stresszelek azon, hogy neki ez így rossz. :S

Előre is köszönöm a választ!

14/L


2011. szept. 24. 17:33
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Az embernek arra van ideje, amire szakít. Kiváncsi vagyok, mégis mi akadályoz meg abban, hogy reggel egy órával korábban kelj?! Mármint a lustaságon kívül...
2011. szept. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
a lakásba, kertbe nem lehet kiengedni?
2011. szept. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

elsőnek igaza van..

amúgy meg reggel legalább 15 percre vidd el sétálni és amikor haza érsz és van időd még ha kevés akkor is próbálj vele sétálni nem kell órákat csak egy keveset legalább.. aztán estefelé pedig egy nagyobb 1 órás sétára elkéne vinned...nálunk úgy van hogy én 6 kor kellek mert másképp nem érnék be a suliba de tesómnak a sulija közelebb vann 15-20 percel kell fel hamarabb és leviszi mind2 kutyát 15 percre aztán haza jön a suliból akkor egy fél órás séta van este 6-7 körül amikor már én is itthon vagyok és együtt elmegyünk több mint egy órára sétálni..hétvégén és szünetekbe sokkal többet vagyunk lent...


ha már van kutyád akkor próbálj egy kis időt szánni rá...nekem időm nem lenne eljárnom sehova mert 4-5-re érek haza a suliból és uitána tanulok de a kutyámra mindig szakítok időt..


19/L

2011. szept. 24. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom , hogy az első válaszoló volt e iskolás. Én 5kor kelek, hogy reggel áttudjam ismételni az anyagot aznapra, elkészüljek és beérjek. Amúgy ha nem tart huzamosabb ideig nem lesz baja a kutyusnak.
2011. szept. 24. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lusta vagyok. Na szép, ilyet mondtok látatlanba. Már nem azért, DE FÉL HATKOR KELEK! FÉL TÍZKOR FEKSZEK! Okés?!
2011. szept. 24. 20:14
 6/8 A kérdező kommentje:
Jó, de ha meg próbálom megoldani, hogy reggel legyen egy fél órás séta, és este-délután egy fél háromnegyed órás séta az jó? Csak az a baj, hogy korán fog sötétedni. És hétfőn 5 után érek haza, kedden fél hat után, szerdán és csütörtökön is ekörül, mert faluban lakunk és az messze van a sulitól, és ekkor még nem is tudtam tanulni... De ha kell akkor majd nyolckor is este elviszem sétálni a kutyát, de akkor az úgy jó lenne?
2011. szept. 24. 20:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!:)


Szerintem ha hétvégente teszel nagyobb túrát is vele, akkor ez így elfogadható.:)


Amúgy meg én is elemis korom óta túlvállaltam magam különórákból (zongora, klarinét, (ez heti 2x), szolfézs, zenekarok, vizu, biosz és magyar szakkör...)


Azt javaslom, mérleged, melyik fontosabb Neked. Nekem a tanulásra nem maradt időm így, mert amikor hazaértem (amikor apám végzett a munkahelyén, én is a suliban...tehát este 8-kör jó esetben!), örültem, hogy megvacsorázok. Aztán este 9-10 körül még egy 1 órás séta a kutyámmal.


Így utólag nem is érem, hogy bírtam...


Szóval pl. ha nem zongoristának készülsz, a zongora lassan kiiktatható...

Nem tudom, Te hány éve tanulsz zongorázni, én 9 évig zongoráztam, és 11 évet klarinétoztam. és az akadémiára készültem klarinét főtárggyal, szaxofon mellékkel...

Egy nap 6 óra MINIMUM gyakorlás klarinéton, és 3 szaxofonon...+ a szolfézs, zeneelmélet, összhangzattan, jazzösszhangzattan, zenetöri, kötelező zongora, saját zenekarok, hallásfejlesztés,...

(én az utolsó 2 évben magántanuló voltam)


ahhoz, hogy minden napot 100%-osan teljesítsek, egy napnak kb. 36 órából kellett volna állnia.:)



Na szóval jól gondold át, szerintem elég felelősségteljes döntés lenne, ha azt mondanád:

anyu, apu, úgy döntöttem, abba hagyom a zongorát, mert ez ugyan egy olyan hobbi, amit nagyon szeretek, és tudom, hogy ti is örültök neki, de van egy kutyám, akiért felelősséget vállaltam, és úgy látom, nem tudok rá elég időt szakítani...


de ha tényleg meg tudod oldani, hogy minden nap összesen 1 órát sétálj vele, és hétvégente tényleg elviszed egy jó kiadós túrára, akkor nem történik katasztrófa, ennél sokkal rosszabb körülmények közt is élnek (sajnos) kutyák...


esetleg ha jól nevelt, biciklivel sétáltasd, mert akkor legalább fut...

2011. szept. 24. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem arra, hogy naponta labdázz vele otthon a kertben tudnál időt szakitani. Hétvégenként meg elmentek egy jó nagyot sétálni.
2011. szept. 24. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!