Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Depressziós lehet a kutya, ha...

Depressziós lehet a kutya, ha elaltatják a kölykeit?

Figyelt kérdés

Az ismeretségi körömben van egy kutya, aki vemhes lett. Még nem lett ivartalanítva, most volt az első tüzelése, nem gondolta senki, hogy pont most lesz vemhes... Persze próbálták bezárni, megvédeni a kan kutyáktól, de amilyen szeleburdi, mindenhonnan kimászott.

Szóval vemhes, valószínűleg nemsokára elleni fog, a kiskutyákat elaltatják, semmiképp nincs mód megtartani őket.

Féltem a kutyát, lehet baja attól, hogy a kölykeit elveszik tőle?

Természetesen ezután ivartalanítva lesz majd.


2009. ápr. 3. 14:23
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez az utolsó, injekciós vetéltetés jó és a korai ivartalanítás is. Most komolyan kinek van ilyen hülye ötlete, hogy vigyék őket menhelyre? Túlzsúfoltság van. Te megszülnéd azért a gyerekedet, hogy egyből árvaházba add? Költői kérdés volt.. Még az is jobb ha odacsapja őket valaki a betonfalhoz, akinek van gyomra. Én imádom a kutyákat és biztos, hogy nem bírnám végignézni de nem kell még több éhes kóbor vagy menhelyi kutya.
2009. ápr. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm, továbbítom nekik.

Egyik válaszolónak: Az elaltatás nem földhözcsapkodásból, vagy vízbefolytásból áll, hanem rendes altatóval, viszonylag humánusan. Ugyanis a gazdája orvos, igaz emberorvos. Inkább nem akarom elképzelni a lelki világodat, ha neked ez ebből áll!

2009. ápr. 3. 15:00
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalaníttassátok gyorsan. Lelkileg és fizikailag is az a legjobb a kutyának! Zöld Zebra ivartalanítási akció!!!
2009. ápr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Nem a lelki világommal van baj, csak sokat láttam már. Nagyon ritka az olyan ember aki ilyen módon vet véget a kutyusok életének, ugyanis nem szívesen fizetnek ilyenért az emberek, inkább megoldják a saját módszereikkel. De ha a gazdi orvos, akkor tisztában kellene lennie vele, hogy az emlői be fognak gyulladni a kutyusnak és még bele is pusztulhat! Elnézést kérek amiért egyből a rossz jutott eszembe, de az ember gyarló és önző.
2009. ápr. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
9%
Tulajdonképp leírtak mindent az előttem szólók, ivartalanítassátok. Jobb mint a vetéltetés - ha utána úgyis ivartalanítva lenne - a vetéltetés külön megterhelés a kutyának. Egyébként lelki problémája nem lenne, a kutya ösztönből szülő. De fizikai mindenféleképp, hiszen ha nem lesz ivartalanítva akkor a tejtermeléstől emlőgyulladást kaphat.
2009. ápr. 3. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!