Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ha már nagyon rég...

Szerintetek ha már nagyon rég óta kérek egy kutyust és ha nem sokára lesz a szülinapom, kapok egy kutyust?

Figyelt kérdés
2011. júl. 21. 09:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kizárt!Nem véletlenül utasítanak vissza a szüleid egy ilyen kérést!99,99%-ban ahogy eltelik az az 1 hónap le se szarják a "gazdik" a kutyát.Vagy legalábbis nem törődnek az ápolásukkal,etetésükkel vagy a kutyagumi eltakarításával!Sztem ezért nem kapsz!
2011. júl. 21. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az a baj h te nem ismersz engem, és ha nem ismersz honnan tudod, h nem törődnék a kutyussal?
2011. júl. 21. 09:22
 3/11 anonim ***** válasza:
Négy éves korom óta könyörgök a kutyáért, 18 évesen eljöttem otthonról. Számold ki hány szülinap, névnap, húsvét, mikulás és karácsony telt kutya nélkül.
2011. júl. 21. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Nem. A szüleid nyilván nem azért nem vettek eddig sem, mert nem volt rá alkalom.

Egy kutya felelősség, idő és pénz. És ha a szüleid azt mondják, hogy nem költenek erre, akkor nem tudsz mit csinálni.

Ha nekem lenne gyerekem, én sem vennék kutyát csak azért, mert ő akarja. Egyrészt mert a kutya családi projekt, másrészt a tizenévesek többsége egy bizonyos életkor után elkezd más irányba is érdeklődni.

És tök normális, hogy Te a barátaiddal akarsz majd lenni, moziba menni, suli után még beszélgetni, vagy csavarogni.

Viszont Te felelősséget vállaltál a kutyáért, és az nem annyiból áll, hogy naponta egyszer elé rakom a kaját. Pláne ha lakásban lenne. Akkor napi 3-4 alkalommal le kell vinni sétálni, és ez tényleg nagy felelősség.

Sajnos én is ismerek 2 olyan lányt, akik 11-12 évesen kikönyörögtek egy kutyát, és most pár évvel később már csak a szülőket látom a kutyával.

2011. júl. 21. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Ne akarj kutyát!

Az unokahúgom kikönyörgött 9 évesen egy yorkit. Eltel kb. 3 év,és már csak a szenvedés van,hogy jajj,most le kell vinni, jajj,most etetni kell. A kutya full idegbeteg. Ha épp összefut a csajszi hazafele egy haverral,akkor van,hogy a második séta olyan 6-7 körül van,az első meg reggel.Kb 12 óra telik el.

Nagyon nagy felelőség. Nekem 3 van, sokszor a hátam közepére nem kívánom a sétát ( pl. ma se :D ), de ők esőben,hóban, 40 fokban, pontban 4kor ott ülnek az ajtóban. ( kerti kuttyok 1 nagy sétával ).

Ha lakás kutya lesz, akkor nem alhatsz délig se hétvégén,se szünetben, nem maradhatsz lent a haverokkal estig,stb.

Szerintem gondold át alaposan!

2011. júl. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Részben egyetértek, én sem vennék ajándékba kutyát, főleg nem szülinapra.

De azért ne úgy állítsuk be a kutyatartást, mint valami cölibátust. Nyilván elkötelezettség, lemondásokkal jár, de nem arról szól, hogy na most van egy kutyám, soha többet nem mehetek sehova. Ugyanúgy el lehet járni szórakozni, vagy akár moziba, le lehet menni a haverokkal is. Ha nagyon hosszúra nyúlik a dolog, megkéred szüleid, testvéred, hogy vigyék le helyetted. Egyértelmű, heti 3 bulizás nem fér bele, de nem hiszem el, hogy havonta 1-2 alkalommal ne lehetne megoldani...

De amúgy szerintem sem fogsz kapni.

2011. júl. 21. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
10:15 igazad lehet, de én nem tudok délig aludni, még ha kényszerítenek akkor sem, vannak barátaim, de ők más utakon járnak, mint én.
2011. júl. 21. 11:19
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintetek ha már nagyon rég óta kérek egy kocsit és ha nem sokára lesz a szülinapom, kapok egy kocsit?


Szerintetek ha már nagyon rég óta kérek egy házat és ha nem sokára lesz a szülinapom, kapok egy házat?


Szerintetek ha már nagyon rég óta kérek egy korlátlan bankkártyát és ha nem sokára lesz a szülinapom, kapok egy korlátlan bankkártyát?

2011. júl. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Látom Little Red te szeretsz másokon gunyolódni, ugye?

Hát, igen el van a hülye gyerek ha játszik!

2011. júl. 21. 12:29
 10/11 anonim ***** válasza:

Persze, ez nem cölibátus, de inkább előre elmondjuk a legnagyobb feladatokat, mint hogy utána kelljen a gazdinak is és a kutyának is szenvedni.

Én csak azért írtam, mert sajnos nagyon gyakori, hogy a szülőkre marad a kisállat.

Mióta meg van a kutyám, nekem mindig lelkifurdalásom van, ha elmegyek nélküle valahová, még ha csak pár órára is. Függetlenül attól, hogy a családom többi tagja is imádja, és amikor anno elmondtam, hogy kutyánk lesz, akkor ők is vállalták, hogy megsétáltatják, ha arról van szó.

ezért írtam, hogy a kutya családi projekt. Ha a szülők nem vállalják ezt (az anyagi részéről már nem is beszélve) akkor felesleges őket győzködni.

2011. júl. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!