Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek a kutyámmal ivartal...

Mit tegyek a kutyámmal ivartalanítás után?

Figyelt kérdés

Most ivartalanították a kutyámat. Betekertük a sebét gézzel ez nem baj? Amúgy még elég kába. Mikor kel fel?

-7 kiló

-nagyon remeg.miért??

-reggel 7.30kor ivartalanították.

-mikor tudom levinni pisilni?


2011. júl. 21. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugalom! Ivartalanítás után ilyenek. Enyém egy németjuhász keverék 27kg-s, de egy órával a műtét után menni akart ki, mert hánynia kellett. 2órával a műtét után magától ugrott be a kocsiba. Minden kutya másképp ragál, de ha úgy érzed valami nem normális, akkor inkább hívd fel a dokit és biztos szívesen válaszol, és megnyugtat. Ha pedig baj van, legalább a doki mondja Neked, h inkább vidd vissza, ránéz, h mi lehet. :)
2011. júl. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ. gondolom ez tényleg normális de félek :/ amúgy maglódi orvos szóval remélem nem kell visszavinni mert mi meg pesten vagyunk ;) meg amúgy se legyen baja.
2011. júl. 21. 11:08
 3/6 anonim ***** válasza:

Én semmit sem csináltam amit az orvos nem mondott! Szerintem annak a sebnek szellőzni kell.

Szuka, vagy kan a kutyád? Mert ha varrata van és olyan típusú akkor vissza kell vinni, hogy kivegyék. De nem értem, ti nem beszéltetek az orvossal?

Én amikor a kutyám már tudott járni, kiengedtem pisilni, nem nagyon látszott rajta, hogy valami baja van.

2011. júl. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem kell bekötni, mert annál lassabban gyógyul a vágás nyoma. Pisilni már ma is leviheted, az viszont lehet, hogy a kakilás nehezen fog neki menni. Ha 1-2 napig nem kakilna, akkor adj neki kefírt, vagy natúr joghurtot.

Arra figyelj, hogy ne piszkálja a sebet. Az én szuka kutyusomra nem is kellett rátenni a gallért, egyszer szóltam rá, és többé nem bántotta. Egy barátnőm kan kutyája viszont még a gallérral is szétcincálta a varratokat.

2011. júl. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Hovarju ***** válasza:

Mostanra már biztosan felébredt és kicsit jobban van. :-)

Az altatószer miatt remeg. Ahogy múlik a a hatása, a remegése is el fog múlni. Nekem azt ajánlotta az állatorvos, hogy a műtét után,még aznap ne adjak neki enni és inni is csak akkor ha már önállóan el tud menni az edényéig inni (ne aggódj, nem fog kiszáradni)

Szerintem estére jobban lesz egy kis sétára.

Én úgy kaptam vissza műtét után a kutyámat, hogy rajta volt a gallér és a 10 nap múlva esedékes varratszedésig rajta is maradt. Csak akkor vettem le, amikor sétálni vittem - szigorúan pórázon. Séta után megvártam amíg iszik és csak utána raktam vissza rá a gallért.

Nekem azt tanácsoltak, hogy pár napig ne járkáljon lépcsőn. (ölbe vittem fel-le 19kg)

Ha az állatorvos nem kötötte be a sebét, szerintem te se kösd be neki. Jobb ha szellőzik, gyorsabban gyógyul.

Ha bármi kérdésed van nyugodtan hívd fel a dokit, aki műtötte, biztosan szívesen segít.

Mielőbbi gyógyulást a kutyusnak.

Kan vagy szuka?

2011. júl. 21. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönjük. Már jobban van ,nem remeg, sétáltunk is és pisilt meg kakilt is. A kötést leszedtük. Ma reggel már evett meg ivott is normálisan :) amúgy szuka.
2011. júl. 22. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!