Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen időközönként kell...

Milyen időközönként kell levinni a kutyát pisiltetni?

Figyelt kérdés

A kiskutyám (9 hónapos) félig-meddig szobatiszta. Ez azt jelenti, hogy ha már nem muszáj, nem pisil be, de magától nem jelezne, hogy le akar menni pisilni.

Mert másoktól azt hallottam, hogy az övék jelez, ha dolga van.

Havanesem van, nem tudom, ez számít-e?


2011. júl. 21. 21:05
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem függ a fajtától. AZ én westiem egy éves 1 év 4 hónapos, teljesen szobatiszta. Ő sem szokott jelezni külön, esetleg nagyon ritkán, extrém helyzetben, akkor sem pisilés miatt (hanem mert ment a hasa). Mi naponta háromszor visszük le, reggel 8kor, délután 2-3 körül és este 8-9 tájban. Úgy tűnik ez elég neki. Eddig nem panaszkodott. Olyan 10 hónapos korától kezdve végképp megszűntek a "balesetek".
2011. júl. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Akkor jó. Mert épp most leengedtem pisilni, rögtön pisilt, azután visszajött(én a lépcsőről figyeltem) jól megdícsértem. Aztán 10 perc múlva már odakakilt a konyhába:(

Lehet, attól is függ. hogy még hányszor eszik.

A Tiéd még kétszer kap? Az enyém igen.

2011. júl. 21. 21:22
 3/9 anonim ***** válasza:
76%

Ha jól értem, akkor csak a kertbe engeded ki a kutyádat, hogy elintézze a dolgát.

Én a helyedben mindenképp kivinném nyakörvvel, pórázzal sétálni, minimum napi 3-4 alkalommal, legalább 20 percre.

Hidd el, ha szagolhatna, látna más kutyákat, ahogyan intézik a dolgukat, nagyon gyorsan megtanulná. Ha kint vagytok, akkor eleve többször fog pisilni, és a kakilást is ott fogja intézni.

A kert egy jó dolog, de a kutyának az az igazi élmény, ha kint sétálhat.

2011. júl. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves Sellőlány!

Aranyos vagy:)

Igen, úgy gondoltam, hogy csak leengedném, amikor jelez és kész:)

De azért, mert tegnap egész nap esett az eső és bent volt velünk. És azon filoztam, kibír-e 3 órát, vagy jelez-e, ha kell, miért nem jelez stb.

Egyébként egész nap az udvaron van és sétáltatni, meg kirándulni is visszük.

Csak kezdek aggódni, ha bejön az ősz, a lucskos idő, akkor megint pisi, kaki lesz a lakásban:(

Abban bízok, hogy még "kicsi" és egyszer ő is szobatiszta lesz teljesen.

2011. júl. 22. 08:48
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem értem a problémát. Attól, hogy esik vagy fúj miért is nem kell kivinni sétálni?
2011. júl. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Én falun lakom és egy 3 éves foxi keverékem van.2 hónapos volt amikor hozzánk szökött és semmi baj sem volt vele.egész nap szabadon volt a kertben és este 7-8 körül csuktuk be az előszobába.Amikor lefekvéshez készültünk kivittük pórázon és mondtuk:Pisilj! Erre elvégezte a dolgát és semmi baj sem volt vele.Mai napig ha éjjel vmi baj vanéjjel(pl.pisi kaki)kaparja az ajtót.Azt tanácsolom hogy először minden helyre nagy területen tegyél a lakásba újságpapírt a biztonság kedvéért.evés és a kutya ébredése után mindig vidd le a kutyát ez aranyszabály!2-3 óránként vidd el sétálni!Amikor a dolgát kint végzi kivétel nélkül nagy dicséret és esetleg jutalomfalat legyen a jutalma.Az újságpapír funkciója pedig az hogy az esetleges ,,balesetek" után a kutyád a ,,vészhelyzet" esetén majd oda piszkít.Először véletlenül, később tudatosan.Mielőtt lefekszel mindig vidd ki a kutyust és dicsérd meg.Séta alól nincs kibújás!Ha esik esőköpeny és irány a park.
2011. júl. 22. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ha esik akkor azért nincs séta, mert nekem hófehér havanesem van, amelyik egyébként szobakutya ugyebár, tehát el lehet képzelni, hogy néz ki sáros időben.

Azonkívül nekünk 1000m2 udvarunk van, tehát ha kihagyok 1 napi sétát, nem hinném, hogy azért bárki megkövezhetne, hiszen nem 40 m2-en tartom egész nap.

Az udvaron kergeti a macskákat, játszik velük, meg velünk, a gyerekekkel, van mikor itt van 8-10 gyerek, szóval nem hinném, hogy nem lenne jó dolga, mielőtt valaki még erre szeretne kilyukadni....

Amikor senki sincs az udvaton és szakad az eső, ő sem szeret kirekesztva lenni, ezért van bent ilyenkor, ha nem baj...

2011. júl. 22. 12:55
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Sehol se látom azt a feliratot havanese oldalakon h esőben tilos kivinni. Esetleg te vagy lusta kimenni inkább. Kosz lemosása kb 10 perc, szóval elég gyenge kifogás. És attól, hogy százmillió négyzetméteres kerted van, minden nap ki KELL vinni, mert neki az az otthon. Olyan, mintha te a házba lennél bezárva, ahol nincs wc.
2011. júl. 22. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Kedves Little Red!


Nézd meg jól a kérdést, pont ez volt, hogy milyen időközönként kell őt levinnem.

Szerintem összekeversz a panelben lakó gazdikkal. Utoljára mondom el, hogy az ÉN kutyám ÁLLANDÓAN kint van és szaladgál, esős, hideg időben pedig AZÉRT VAN BENT, mert KÖZTÜNK AKAR LENNI és ő NEM EGY KIVERT kutya, hanem főleg szobakutya.

Minden nap nem lehet megfürdetni és tisztogatni sincs mindig időm, mert én nem egy tinédzser vagyok, mint esetleg te. Egyébként ne is ezen lovagolj, mert nem ez volt a kérdés!

Nem azért kakilt be mert nem vittem el sétálni, hanem azért, mert pelenkára volt szoktatva, most szeretném leszoktatni róla.

Minden este 10 után még levisszük és reggel 6-kor újra. Ennek ellenére még mindig előfordul a baleset.

Nemegyszer megtörtént, hogy órákig sétáltunk vele, sehol sem pisilt, nem is kakilt és mikor hazaértünk, bent meglátta a pelenkáját és boldogan pisilt rá. BENT. Remélem most már érted és nem csak kötekedni jössz ide. Köszi.

A normális válaszokat pedig köszönöm mindenkinek!

2011. júl. 22. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!