Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kutyám...

Hogyan szoktassam le a kutyám a rágásról/tépésről?

Figyelt kérdés
A 6 hónapos Tibeti Spánielem a többi kutyánkal együtt a házban van. Amikor üres a ház, bármit amit elér ( ha semmit sem ér el, akkor felmászik érte akár az asztalra is) széttép/megrág. Amikor az első papucsot szétrágta, hagytam, hogy hátha azzal megelékszik és azt fogja rágni, de már fontos iratokat is széttép, amikért felmászik asztalra. A többi kutyával sosem volt gond iylen téren, úgyhogy tanácstalan vagyok. Hogyan szoktathatnám le erről?
2011. júl. 23. 20:10
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt mind azért csinálja mert stresszel azaz hiányzik neki a társaság és ezt azért csinálja ,h addig is eltöltse az időd nem nagyon tudsz vele mit csinálni, mert ha utólag akarod megbüntetni az nem hart mert nem fog rá emlékezni és csak féni fog tőled. Akkor kell megbüntetni, hogyha tetten éred!
2011. júl. 23. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kérdezz egy kutyapszichológust!! Itt az oldal, ahol megkérdezheted: [link]
2011. júl. 23. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem büntette meg. Tudom, hogy olyankor már felesleges, de tetten érni nem tudom, mert ahogy halja, hogy nyillik az ajtó odarohan, utánna meg az udvarba, mire eljutok a szobáig, ő már rég valami mást csinált.
2011. júl. 23. 20:46
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha tudod, hogy ilyesmiket tesz a kölyökkutyád, ugyan miért nem zárod el azoktól a dolgoktól, amiben kárt tehet?Kölyök, rág, nincs lefárasztva. Ha otthon vagy, sosem próbált az asztalra felmenni pl?
2011. júl. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ha otthon vagyok nem. Nem tudom ennél jobban elzárni, mert bárhova felmászik és bármit megrág amit talál. A többi kutyám is volt kölyök, és az egyik tesója 1 éves, de ő egyszer sem csinált ilyet. Nem is egyedül van bezárva, hanem négyen vannak, úgyhogy nem értem ő miért csinálja ezt.
2011. júl. 24. 09:07
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem klónok a kutyák, még fajtán belül sem.

Ő ilyen.

Maradna a ketreces megoldás számára, amíg nem vagy otthon. természetesen, letakarva. Aztán bízni kell abban, ha kinő a kölyökkorból kissé mérséklődik az elevensége.

2011. júl. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!